مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان خبر داد؛آستانه 011

شمال ما: مدیرکل اوقاف و امورخیریه گیلان با بیان اینکه استان گیلان بعد از برگزاری کنگره ۸ هزار شهید در ۲ کنگره دیگر میزبان است گفت: کنگره آقا سید جلال الدین اشرف و میزبانی مسابقات قرآن کریم در گیلان انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم, حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی شامگاه پنجشنبه در مراسم غبارروبی و عطرافشانی بقعه متبرکه خواهر امام رضا(ع)، اظهار داشت: مراسم غبارروبی یک مراسم ویژه در راستای کنگره ۸ هزار شهید گیلان است و در این فضای معنوی این توفیق را داریم که در راستای کارهای فرهنگی به مناسبت این کنگره ملی، حرم خواهر امام رضا(ع) را عطرافشانی کنیم.

وی با اشاره به ارتباط برگزاری مراسم کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با  مراسم غبارروبی حرم مطهر خواهر امام رشت, اظهار کرد: امام‌زادگان دارالعباده و دارالایمان هستند و مقام معظم رهبری وجود امام‌زادگان را دلیل برشخصیت معنوی ایرانیان می‌دانند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امام‌زادگان اغلب اهل ایران نیستند, تصریح کرد: طبق سخن مقام معظم رهبری امام‌زادگان در شهرهای خود در امان نبودند و بعد از هجرت از شهرهای خود به استان گیلان پناه آوردند.

حجت الاسلام والمسلمین عادلی با بیان اینکه وجود امام‌زادگان مهر افتخاری برای ایرانیان است, اظهار داشت: استان گیلان بیش از ۹۴۰ امام‌زاده دارد و از نظر تعداد، رتبه سوم کشور را دارا است.

وی با بیان اینکه فرهنگ جهاد, ایثار, شهادت به برکت وجود امام زادگان حاصل شد, عنوان کرد: امام‌زادگان مذهب شیعه را به گیلان آوردند وبه برکت وجود آن‌ها یاد گرفتیم از حق خود دفاع کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان خاطرنشان کرد: امروز عزت, افتخار وسربلندی خود را مدیون شهدا هستیم و اداره اوقاف این توفیق را داشته در راستای برگزاری کنگره ۸ هزار شهید گیلان، یکی از اعضای کمیته فرهنگی آن باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عادلی از برگزاری ۲ گنگره ملی دیگر بعد از کنگره ۸ هزار شهید گیلان خبر داد و مطرح کرد: کنگره ملی آقا سیدجلال الدین اشرف و میزبانی مسابقات قرآن کریم در استان گیلان انجام می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *