دبیر علمی همایش خبر داد؛استاد معین ۰۴۱

شمال ما: دبیر علمی همایش بین المللی ادبیات و زبان فارسی با اشاره به برگزاری این همایش در گیلان، گفت: دومین روز همایش با محور استاد معین برگزار می‌شود.

علی صفایی سنگری در حاشیه نشست هماهنگی برگزاری چهل‌وپنجمین مراسم گرامیداشت محمد معین در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه گیلان، اظهار کرد: یازدهمین همایش بین‌المللی زبان و ادبیات فارسی متقارن با شصتمین نشست ملی محققان سه نسل اول تا سوم ادبیات فارسی است که به ‌صورت سالانه در یکی از مراکز استان ها برگزار می‌شود.

وی از برگزاری همایش بین‌المللی ادبیات و زبان فارسی از هفدهم تا نوزدهم شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون بیش از یک هزار و ۶۰۰ مقاله از ۲۰ کشور جهان دریافت شده که این آثار در حال داوری است. از این تعداد یک هزار مقاله به چاپ خواهد رسید.

دبیر علمی همایش بین‌المللی ادبیات و زبان فارسی با بیان اینکه موضوع همایش آزاد است،افزود: ادبیات کودک، پایداری و اقلیمی از بخش‌های ویژه همایش است که در بخش اقلیمی از دکتر محمد معین و آثار وی یاد می‌شود.

صفایی سنگری با ارائه پیشنهاد برگزاری روز دوم همایش بین‌المللی ادبیات و زبان فارسی با محوریت دکتر معین، گفت: در همایش بین‌المللی ادبیات و زبان فارسی ۵۰ میهمان ویژه حضور خواهند داشت. همایش مذکور زیر نظر دکتر محقق، مسئول انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، چهل‌وپنجمین مراسم گرامیداشت محمد معین ۱۸ شهریور در آستانه ‌اشرفیه برگزار خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *