به همت آزاده بشارتی؛چرخ رنگی ۰۱۱

شمال ما: نخستین نمایشگاه نقاشی ساکنان آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه نقاشی ساکنان آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با عنوان «چرخ رنگی» از روز دوشنبه ۲۸ تا پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه در رشت، مجتمع خاتم‌الانبیا، گالری مارلیک برپا می‌شود.

آزاده بشارتی – شاعر و نقاش – که این نمایشگاه به همت او برگزار می‌شود در متن کوتاهی درباره نمایشگاه نوشته است: «پیش از آنکه نقاشی را به آسایشگاه ببرم دوست بچه‌ها شده بودم. رنگ‌بازی در ابتدا تنها یک سرگرمی بود برایمان. پس از آن احساس کردم سندی برای توانایی آن‌هاست. عموما بازدیدکننده‌ها به صورت دوره‌ای و کوتاه‌مدت به همدلی با آن‌ها می‌پردازند اما برای اثبات توانایی آن‌ها پیش از هرچیز باید آن‌ها را شناخت، باور کرد و در کار استمرار داشت.

«چرخ رنگی» نمایشگاهی است از نقاشی‌های ساکنان متفاوت آسایشگاه و نگاه صادقانه و زیبایی که به دنیا داشته‌اند؛ جهانی که هنوز توانایی آن‌ها را باور ندارد اما آن‌ها در نقاشی‌هایشان با دنیا و ساکنانش با مهربانی و عشق سخن می‌گویند. این پروژه با کمک احسان ابراهیم‌نژاد در آموزش و برگزاری نمایشگاه انجام شده، همچنین از الناز فرقانی و اکبر یعقوبی که زحمات زیادی در برگزاری نمایشگاه داشته‌اند سپاسگزارم.

«چرخ رنگی» از بازدیدکنندگان خویش می‌خواهد تا به ساکنان آسایشگاه کمک کنند در شناختن این موضوع که آنکه قادر به ایستادن و راه رفتن نیست برای پرواز کردن آمده است.»

افتتاحیه این نمایشگاه روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

همچنین بنا بر اعلام، «چرخ رنگی» بدون هیچ‌گونه کمک مالی و معنوی از سوی نهادهای دولتی برگزار شده و آثار این نمایشگاه به همت عالی بازدیدکنندگان برای فروش به نمایش درمی‌آید.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *