معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان خبر داد:معصومه نیک کار ۰۴۱

شمال ما: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان از برگزاری مسابقه طراحی یادمان هشت هزار شهید دیار باران تحت عنوان «شهدای گمنام» خبر داد و گفت: این مسابقه در راستای برنامه های ستاد برگزاری کنگره ملی شهدای گیلان برگزار می شود.

معصومه نیک کار در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدس ترین مفاهیم معارف الهی است، گفت: شهادت اوج کمال انسان است، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطره وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد.

وی فرهنگ شهادت طلبی را یکی از مهم ترین راهکارهای اجتماعی دین دانست و افزود: این فرهنگ با تزکیه مومنان و تقویت روح ایمان، تعبد و غیرت دینی در آنها و نیز تقویت روح ایثار، تعاون، صبر، ولایت پذیری و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، به جامعه دینی اقتدار، عزت و استحکام می بخشد و بدین صورت از دین و ارزش های متعالی آن پاسداری می کند.

این مسئول فرهنگی با تصریح بر اینکه شهید پاداش اصلی خود را از خداوند دریافت می کند، یادآور شد: همه ما مدیون شهید و شهادت هستیم لذا زنده نگه داشتن یاد و نام شهید و بزرگداشت زمان و مکان شهادت و مدفن و الگوسازی از شخصیت، سیره و حماسه ایثارگرانه او، بخشی از وظایف جامعه نسبت به شهید است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با اشاره به برگزاری نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان، بیان کرد: نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان با هدف نشر فرهنگ ایثار و شهادت، خلق و تولید آثار ماندگار در زمینه حضور گیلانیان در صحنه هشت‌سال دفاع مقدس، موج‌افکنی استانی، ملی و فراملی در معرفی شهدا و ایثارگران گیلان و تقدیر و سپاس از خانواده‌های معظم شهدای استان در اردیبهشت ماه سال ۹۵ در گیلان برگزار می شود.

نیک کار از برگزاری مسابقه طراحی یادمان هشت هزار شهید دیار باران تحت عنوان «شهدای گمنام» در راستای برنامه های ستاد کنگره مذکور خبر داد و خاطرنشان کرد: ساخت تندیس ها و سردیس های شهدا و نصب یادمان ها و تابلوهای شهدا در ورودی ها و خروجی های شهرهای استان از جمله اقدامات صورت گرفته در ستاد برگزاری نخستین کنگره ملی شهدای گیلان است. در همین راستا، مسابقه طراحی یادمان شهدای گمنام با همت جهاددانشگاهی استان گیلان ویژه دانشجویان برگزار می شود.

وی با اشاره به شرایط شرکت در مسابقه مذکور،عنوان کرد: هریک از شرکت کنندگان موظف هستند مشخصات کامل خود را به همراه شرح کانسپت و ایده های کلی، در یک برگ تشریح نمایند. همچنین فایل طرح سه بعدی باید در قالب یک حلقه لوح فشرده به دفتر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان به نشانی رشت، فلکه گاز، معاونت فرهنگی تحویل داده شود و یا به نشانی الکترونیکی Gilan.acecr.ir مراجعه کنند.

سرپرست خبرگزاری ایسنای گیلان، با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار ۱۲ بهمن ماه ۹۴ می باشد، گفت: یادمان اثر برگزیده این مسابقه در مجموعه بزرگ  آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی استان گیلان ساخته و جانمایی می شود تا همیشه یادآور رشادت های شهدای عزیز باشد.

.

f2d91f47a6


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *