با حضور شهردار رشت؛آتشنشان

شمال ما: مراسم سپاس از خدمات ارزنده آتش نشانان رشت و یادبود علی قانع آتش نشان شهید پایتخت امروز (سه شنبه) در این کلانشهر برگزار شد.

 

به گزارش ایرنا، در این مراسم که عصر امروز (سه شنبه) در شهرداری کلانشهر رشت برگزار شد، محمدعلی ثابت قدم شهردار، جمعی از اعضای شورای اسلامی و مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت حضور داشتند.
در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات و تلاش های آتش نشانان کلانشهر رشت، یاد و خاطره علی قانع از آتش نشان شهید گرامی داشته شد.
آتش نشان علی قانع بامداد جمعه بیست و پنجم تیرماه در جریان عملیات نجات یک پیرزن معلول در حادثه آتش سوزی منزلی در جنت آباد، به شهادت رسید.
شهید علی قانع که با درجه پنجم عملیاتی در ایستگاه ۲۷ آتش نشانی تهران مشغول به خدمت بود، بیست و چهارمین شهید عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری پایتخت است.
شهید قانع متولد سال ۱۳۵۸ بود که از وی دو فرزند دو و پنج ساله به یادگار مانده است.
شهرداری کلانشهر رشت ۲۸۷ آتش نشان دارد که در ۱۲ ایستگاه فعال هستند.
*در پی شهادت علی قانع مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت پیام تسلیت منتشر کرده که در بخشی از این پیام آمده: واژه آتش نشان یا امدادگر واژه ای است مقدس که همیشه تداعی فرشته نجات را برای مردم دارد، آتش نشان بودن دلی دریایی می خواهد تا بتواند دل به آتش زده و حادثه دیده ای را به زندگی بازگرداند و شاید خودش نیز در این میان با زندگی وداع کند.
بابک رمضانی در پیام خود با بیان اینکه دریافت خبر شهادت علی قانع آتش نشان ایستگاه ۲۷ آتش نشانی تهران همه ما را بسیار اندوهگین کرد، افزوده است: بدین وسیله شهادت آتش نشان فداکار کشورمان علی قانع که در حین عملیات اطفاء حریق به درجه رفیع شهادت نائل شده را به پیشگاه ولی عصر (عج) و آتش نشانان خدوم و غیور ایران اسلامی تبریک و تسلیت می گویم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *