به مناسبت سالروز فتح خرمشهر صورت می‌گیرد؛نیروی دریایی ۹۱

شمال ما: معاون نیروی انسانی ناوگان شمال از برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گیلان به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در میدان صبحگاه ناوگان شمال در سوم خردادماه امسال خبر داد.

 

به گزارش فارس، ناخدایکم رمضان صنوبر پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر با اشاره به اینکه مسؤولیت کارگروه نیروهای مسلح گیلان به عهده منطقه چهارم امام رضا (ع) نیروی دریایی ارتش است اظهار کرد: امسال سه برنامه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت سالروز فتح خرمشهر تدارک دیده شده است.

وی از برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گیلان به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در میدان صبحگاه ناوگان شمال کشور در سوم خردادماه امسال خبر داد و افزود: ساعت ۱۱ روز مذکور بوق شناورهای بندر انزلی به صدا در می‌آید.

معاون نیروی انسانی ناوگان شمال با بیان اینکه کوهپیمایی ۱۰۰ نفری نیروهای مسلح در مرکز تکاوری نیروی دریایی ارتش در منجیل برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: یکم خرداد ماه امسال کوهپیمایی مذکور با حضور نیروهای مسلح انجام می‌شود.

صنوبر از اهدای خون نیروهای مسلح مستقر در گیلان به مناسبت فتح خرمشهر خبر داد و بیان کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا، گلباران مزار شهدا و … از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده به مناسبت سوم خردادماه است.

*برگزاری مراسم عصری با شعر در گلزار شهدای رشت

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: مسؤولیت کمیته فرهنگی هنری سوم خرداد ماه به بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان واگذار شده است.

محمدرضا داوطلب به تدارک ۱۱ برنامه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در کمیته فرهنگی هنری سوم خرداد ماه اشاره کرد و افزود: مراسم عصری با شعر توسط حوزه هنری گیلان در گلزار شهدای تازه‌آباد رشت برگزار می‌شود.

این مسؤول با اشاره به حضور ۳۵ خانواده شهید هنرمند در گلزار شهدای رشت در سوم خرداد ماه امسال، بیان کرد: مراسم مذکور با حضور شاعران هنرمند گیلانی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از دعوت از خانواده شهدا و جانبازان عملیات بیت‌المقدس در برنامه سوم خردادماه امسال خبر داد و تصریح کرد: مقرر شده، پروژه‌هایی که در هفته فتح خرمشهر افتتاح می‌شود به نام سوم خردادماه نامگذاری شود.

داوطلب به برگزاری مسابقه‌های ورزشی با عنوان گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تجلیل از ایثارگران شاغل در اداره‌های دولتی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مراسم محوری سالروز سوم خردادماه همراه با تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و ایثارگران گیلان در دفاع مقدس در سالن بانک ملی شهر رشت برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: نرم‌افزار مستند عملیات بیت‌المقدس و تعدادی از شهدایی که در این عملیات به شهادت رسیدند در بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان تهیه شده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *