دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج؛دوره خبرنویسی ۰۱۶

دبیر کارگروه رسانه‌های دیجیتال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان گفت: دوره آموزشی خبر و رسانه، یادمان« شهید خوش سیرت» در رشت برگزار می‌شود.

سجاد ستوده، دبیر کارگروه رسانه‌های دیجیتال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان در گفت‌وگو با شبستان  اظهار کرد: در راستای ارتقای توانمندی‌های فعالان رسانه‌ای و خبری گیلان، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی این استان اقدام به برگزاری دوره آموزشی خبر و رسانه کرده است.

وی با بیان اینکه این دوره با عنوان «دوره آموزشی شهید خوش سیرت» به صورت متمرکز در رشت برگزار می‌گردد، افزود: این دوره شامل رشته‌های خبرنگاری، عکاسی خبری، تحلیل نویسی، داستان نویسی و کلیپ‌سازی است.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه این کلاس‌ها توسط اساتید کشوری برگزار می‌شود، گفت: در دوره مقدماتی کلیپ سازی مواردی همچون ایده یابی، تکنیک‌های نرم افزار، اخلاق رسانه و بسته بندی محتوا و نرم افزارهایی همچون Adobe Photoshop، Adobe Editions و adobe premiere آموزش داده می‌شود.

ستوده با بیان اینکه دوره تحلیل نویسی سیاسی برای نخستین بار در استان گیلان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در دوره تحلیل نویسی  سیاسی، مواد آموزشی مختلف و متنوعی در حوزه تحلیل نویسی، جریان شناسی و … مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در دوره مقدماتی خبرنگاری، خبرنویسی، گزارش نویسی، مصاحبه و خبرنگاری آنلاین آموزش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: در دوره آموزشی عکاسی خبری، آموزش ابزار شناسی عکاسی خبری، کادربندی، نورپردازی و زاویه بندی مناسب، انتخاب عکس مناسب، ادیت و کپشن نویسی و ایده پردازی برای انجام یک ماموریت خبری عکاسی ارائه می‌شود.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه ثبت نام در این کلاس‌ها برای عموم خواهران و برادران آزاد است، اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و حضور در این دوره‌هابه سایت سراج به آدرس seraj8.ir  مراجعه و از طریق لینک ثبت نام در دوره آموزشی شهید خوش سیرت ثبت نام کنند.

ستوده با بیان اینکه این دوره با هدف تربیت نیروی رسانه‌ای حرفه‌ای برای مجموعه‌های فرهنگی و رسانه‌ای استان طراحی، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود،افزود: آخرین مهلت ثبت نام در دوره شهید خوش سیرت سوم بهمن است.

وی با بیان اینکه هر یک از این دوره‌ها به صورت مجزا از هم و در ماه بهمن و نیمه اول اسفند جاری در رشت برگزار می‌شود، گفت: زمان دقیق برگزاری دوره‌ها پس از اتمام ثبت نام علاقه‌مندان دوباره اعلام خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *