با حضور استاندار گیلان؛%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d9%86%d8%a8%d9%84-%d8%a2%d8%a8%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d8%a2%d8%a8%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d9%81%d8%aa-91

شمال ما: جشن پایان جمع آوری گیاه مهاجم «سنبل آبی»از تالاب آبندان شفت با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در شفت برگزار شد.

 

به گزارش مهر، صبح یکشنبه با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان، قربانعلی محمدپور مدیرکل محیط زیست استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی جشن پایان جمع آوری «سنبل آبی» از تالاب آبندان دهستان ملاسرای شفت برگزار شد.

محمدعلی نجفی در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان محیط زیست گیلان و اداره کل پدافند غیرعامل، مسئولان محلی، سازمان های مردم نهاد و به ویژه اهالی دهستان ملاسرا به خاطر جمع آوری این گیاه، گفت: متاسفانه چند سالی است که تالاب ها، آبندان ها و رودخانه های استان گیلان شاهد حضور گیاه مهاجم «سنبل آبی» هستند.

وی افزود: متاسفانه این گونه گیاهی به رغم ظاهر زیبا و فریبنده برای محیط زیست و آبزیان استان خطرناک، مخرب و ویران کننده بوده که خوشبختانه مسئولان و دوستداران محیط زیست استان اقدامات مناسبی در جهت پاکسازی تالاب ها وآبندان های گیلان از وجود این گیاه کرده اند.

استاندار گیلان به پاکسازی کامل تالاب عینک که متاسفانه چندین سال با این گونه گیاهی در گیر بود اشاره و خاطرنشان کرد: امروز نیز شاهد پاکسازی کامل تالاب ۱۴ هکتاری آبندان دهستان ملاسرای شهرستان شفت با همکاری مسئولان، گروه های مردم نهاد و اهالی این دهستان از وجود «سنبل آبی» هستیم.

همچنین امروز با حضور استاندار گیلان از مدرسه شش کلاسه شهید رجایی دهستان چوبر شهرستان شفت که با اعتبار یک و میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ساخته شده بهره برداری شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *