مسئول ستاد جهادی شهید اسماعیل سیرت‌نیا خبر داد:اردوی جهادی ۹۱

شمال ما: مسئول ستاد جهادی شهید اسماعیل سیرت‌نیا از برگزاری اردوی جهادی در روستای محروم «کوهستان حویق» تالش از پنجم تا ۱۳ فروردین ماه سال ۹۵ خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، مهدی حقی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اردوی جهادی در روستای محروم «کوهستان حویق» تالش اظهار کرد: ۶۰ جهادگر از ۵ تا ۱۳ فرودین در این روستا به فعالیت های جهادی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه جهادگران در عرصه های عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی و آموزشی حضور خواهند یافت، تصریح کرد: فرآیند حرکت های جهادی در راستای آبادانی و توسعه نقاط محروم جامعه و با هدف خودسازی جهادگران در مرحله نخست همراه است.

مسئول ستاد جهادی شهید اسماعیل سیرت‌نیا با بیان اینکه ستاد مذکور مجموعه ای از سه گروه جهادی عاشورا، کبوتران حرم و کبوتران رحمت است یادآور شد: سپاه قدس، بسیج سازندگی سپاه و قرارگاه قرب کوثر خاتم از حامیان این گروه جهادی هستند.

حقی با اشاره به روستای محروم «کوهستان حویق» که فاقد جاده، آب، برق، مدرسه و… است، اضافه کرد: این روستا هزار و ۸۵۰ نفر جمعیت، ۶شهید و یک مفقودالاثر دارد.

وی ساخت مدرسه دو کلاسه برای ۴۰ دانش‌آموز، ساخت غسالخانه، ساخت خانه عالم و ساخت سرویس بهداشتی را از پروژه های عمرانی در این روستا دانست و افزود: در مجموع این پروژه ها در فضای ۱۲۰ متری ساخته خواهد شد.

مسئول ستاد جهادی شهید اسماعیل سیرت‌نیا با بیان اینکه نداشتن ۷کیلومتر راه جاده ای اصلی ترین دلیل عقب ماندگی این روستا است اضافه کرد: الویت گذاری اقتصادی نیازمند توسعه زیرساخت هاست.

حقی، تسری یافتن سبک زندگی جهادی را از دستاوردهای برگزاری این اردوها دانست و افزود: برای توسعه کشور باید در سطوح مختلف مدیریت جهادی را گسترش و نهادینه کرد.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی و برگزاری برنامه های مختلف در این زمینه را از دیگر فعالیت های پیش بینی شده برای جهادگران خواند و خاطرنشان کرد: در این راستا کارگروه اقتصاد مقاومتی شکل گرفت و قالی‌بافی و گلیم‌بافی در روستا ایجاد شد و برای تأمین مربی و وام‌های خوداشتغالی باید تمهیداتی اندیشیده شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *