دبیر کمیته بانوان کنگره شهدای گیلان خبر داد:شهید گمنام 019

شمال ما: دبیر کمیته بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان از برگزاری اجلاسیه بانوان این کنگره در ۱۲ اردیبهشت‌ماه جاری در میدان شهدای ذهاب رشت خبر داد.

 

به گزارش فارس، لعیا علی‌نژاد ظهر امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با تبریک میلاد امام علی (ع) اظهار کرد: حضرت علی‌(ع) بهترین الگو برای تمام مردان جامعه هستند.

وی به الگوگیری شهدا از ائمه‌(ع) اشاره کرد و افزود: شهدا از سیره عملی ائمه‌(ع) الگو گرفتند و پس از گذشته سه دهه از انقلاب اسلامی، اعتقاد به ایثار و شهادت هنوز با روح و جسم مردم عجین شده است.

دبیر کمیته بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اضافه کرد: نمونه بارز ایثارگری را در شهدای مدافع حرم مشاهده می‌کنیم.

علی‌نژاد در ادامه از برگزاری چهار اجلاسیه نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه جاری در میدان شهدای ذهاب رشت خبر داد و تصریح کرد: ۱۲ اردیبهشت‌ماه جاری مصادف با شهادت علامه مرتضی مطهری اجلاسیه بانوان کنگره مذکور برگزار می‌شود.

وی دنیای کنونی را عصر تکنولوژی توصیف کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با ابتکارهای جدید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کنیم.

دبیر کمیته بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با اشاره به فعالیت این کمیته از سال ۹۳ خاطرنشان کرد: مشاوران مدیران دستگاه‌های دولتی در کمیته مذکور عضو هستند.

علی‌نژاد به اجرای برنامه «شاهدان قدسی» در راستای برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان اشاره کرد و گفت: فراخوان آثار ادبی و هنری برنامه مذکور انجام شده و ۱۳۰ اثر به دبیرخانه رسیده است.

وی با بیان اینکه داوری آثار آغاز شده است، اظهار کرد: آثار ادبی و هنری شامل داستان، شعر، کلیپ، نقاشی، خطاطی و … است.

دبیر کمیته بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان به برگزاری یادواره ۳۳ شهیده بانوی استان در ۲۵ اسفندماه سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اشاره کرد و افزود: ۲۰ اسفندماه سال ۹۴ مراسم عصر شعر بانوان شهیده در بندر انزلی برگزار شده است.

علی‌نژاد با اشاره به برگزاری نخستین یادواره شهرستانی نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان در رودسر تصریح کرد: یادواره مذکور با موضوع «زن و دفاع مقدس» و محوریت مادر شهیدان «جنیدی» برگزار شده است.

وی از دعوت از حامد زمانی برای اجرای سرود در اجلاسیه بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان خبر داد و افزود: فهیمه فرهمند مشاور وزیر کشور سخنران اجلاسیه مذکور است.

دبیر کمیته بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با بیان اینکه سردار مرتضی قربانی فرمانده لشکر عملیاتی گیلان و مازندران در دوران دفاع مقدس از دیگر سخنرانان اجلاسیه بانوان این کنگره است، ادامه داد: سردار قربانی از دوران دفاع مقدس خاطره‌گویی می‌کند.

علی‌نژاد به تجلیل از مادران تک‌فرزند شهید در اجلاسیه بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان اشاره کرد و یادآور شد: ۱۲ نفر مادر تک‌فرزند شهید در استان داشتیم که هشت نفر از آنها فوت کردند.

وی با اشاره به تجلیل ویژه از مادران شهدای زن در اجلاسیه بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان خاطرنشان کرد: خانواده شهدا، بانوان رزمنده، بانوان جانباز و بانوان ستادهای پشتیبانی دوران دفاع مقدس از دعوت‌شدگان به اجلاسیه مذکور هستند.

دبیر کمیته بانوان نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان از دعوت از بانوی تازه مسلمان‌شده در اجلاسیه این کنگره خبر داد و گفت: ۱۵ نفر از دانشجویان طلبه بانوی خارج از کشور به اجلاسیه بانوان دعوت شدند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *