امام جمعه انزلی:عبدالجواد شمس الدین ۰۱۱

شمال ما: امام جمعه انزلی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری اظهارکرد: متاسفانه برخی ها در انزلی بنای انهدام محیط زیست را داشته و از این کار ابایی ندارند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین با بیان اینکه متاسفانه در انزلی نسبت به محیط زیست کم توجهی هایی شده که کماکان نیز ادامه دارد تصریح کرد: علیرغم تلاش های مسئولان مربوطه، باز هم عده ای سوء استفاده می کنند .

وی با تاکید براینکه مسئولان همه دستگاه ها می بایست در انجام وظایف نظارتی محیط زیست به این اداره کمک کنند افزود: نهادهای نظارتی اعم از آبفا، منابع طبیعی، دستگاه قضایی و حتی عموم مردم می بایست نسبت به حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن فعالیت داشته باشند.

خطیب جمعه انزلی با اشاره به آغاز فصل شکار و مجوزهای صادرشده از سوی محیط زیست درخصوص شکار متذکرشد: بعد از چند سال دراین شهرستان برای کسانی که امرار معاش و ارتزاق آنان از راه شکار است مجوز شکار صادر شده که شکارچیان لازم است بدانند این مجوزها فقط برای استفاده حداقلی و در حد ضرورت و ارتزاق است.

وی با تاکید بر اینکه شکارچیان باید از صید پرندگان کمیاب و درحال انقراض مانند قو که نماد این شهرستان است خودداری کنند افزود: اینگونه نشود که خدای نکرده ریشه هرچه پرنده در منطقه است از بین برود از این رو می بایست از این مجوزها بطور مناسب و درچارچوب قانون استفاده شود.

امام جمعه انزلی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در برخورد با آسیب های اجتماعی و فساد درجامعه خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه این مقوله از ضروریات نظام مقدس جمهوری اسلامی است باید خیلی جدی گرفته شده و مثل برخی کارها پس از دو روز کارکردن کمرنگ نشده و به دست فراموشی سپرده نشود.

وی با تاکید براینکه همه دستگاه های مسئول می بایست  کمک حال نیروی انتظامی باشند بیان کرد: با کمک همدیگر می توانیم این مهم را به سرانجام مطلوبی رسانده و برخی آسیب ها و نقاط ضعفی که در این شهرستان وجود دارد را برطرف کنیم.

خطیب جمعه انزلی درادامه با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج تصریح کرد: کمتر کسی است که از نقش و اهمیت بسیج و سوابق درخشان این نهاد انقلابی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن بی خبر باشد.

وی با بیان اینکه کسانی که از بسیج خرده گرفته و مطالب ناشایستی علیه آن عنوان می کنند از روی لجاجت و عنادورزی است تاکید کرد: بسیج همواره در بخش های نظامی، غیرنظامی و فعالیت های سازندگی و خصوصا اقتصاد مقاومتی وارد شده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *