گلایه جمعی از فرزندان شاهد از برخی مسئولان شهرداری؛رشت 044

شمال ما: جمعی از فرزندان و خانواده‌های معظم شهدا به دلیل عملکرد و برخورد نادرست برخی از مسئولان شهرداری رشت با فرزندان شهدای شاغل در شهرداری ابراز گله کردند.

جمعی از فرزندان و خانواده‌های معظم شهدا و شاغل در شهرداری رشت با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در گیلان گلایه‌های خود را از برخورد بد برخی از مسئولان به‌ویژه یکی از معاونان شهردار رشت اعلام کردند.

یکی از فرزندان شهید و شاغل در شهرداری رشت به نمایندگی از دیگر فرزندان شهدا اظهار کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس جان ارزشمند خود را در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی نثار کردند و رفتند تا امروز ایران اسلامی سرافراز بماند.

وی ادامه داد: شهدا با قافله عشق پیوند خوردند و بر خود تکلیف دیدند که برای دفاع از آرمان‌های انقلاب و پیروی از فرمان امام راحل، همسر و فرزندان و هر آنچه که در دست دارند را باید فدا کنند تا مصداق آیه جاهد و باموالکم وانفسکم باشند.

این فرزند شهید با بیان اینکه شهدا توانستند غیرممکن‌ها را با توکل بر خداوند متعال بزرگ و توسل به ائمه اطهار(ع) به ممکن تبدیل کنند، گفت: شهدا برای انجام این کار بزرگ و ارزشمند چیزی نخواستند جز اینکه گفتند ولایت را تنها نگذارید، راه شهدا را گم نکنید و نگذارید اسلام غریب بماند.

وی ادامه داد: حال با توجه به آرامشی که نتیجه ثمره خون مبارک شهداست و همه ما متنعم و بهره‌مند از این سفره پر برکتی که آن عزیزان جان بر کف برای ما به ارمغان آوردند، شدیم، برخی‌ها توانستند مسئول، مدیر، وزیر، وکیل و … شوند و لقب آقا و آقازاده هم گرفتند.

این فرزند شهید با اشاره به اینکه عده‌ای این موضوع را درک نکردند که دریافت پست‌ها و مقام‌های دنیوی در قبال آن فداکاری‌های بی‌نظیر و فدا شدن حدود ۲۴۰ هزار شهید و تعدادی زیادی جانباز و آزاده میسر شده است، تصریح کرد: غفلت مسئولان از این همه ایثارگری‌ها می‌تواند گاه دنیا و صد البته آخرت آنها را به خسران تبدیل کند.

وی اضافه کرد: قطعاً همه در قبال این فداکاری‌ها وظیفه‌ای داریم و جز این نخواهد بود که باید به آرمان‌های شهدا پایبند باشیم و یکی از وظایف بزرگ که نباید از آن غفلت کرد حفظ و نگه‌داری و تربیت و حمایت ویژه از فرزندان شهید خواهد بود.

این فرزند شهید با بیان اینکه برخی از مسئولان دلسوز وظایف خود را انجام دادند، خاطرنشان کرد: عده‌ای دیگر نیز تا توانسته‌اند عقده‌هایی که از نظام مقدس جمهوری اسلامی در دل داشتند و کینه‌های شخصی که نمی‌دانیم از کجا نشأت گرفته را بر سر فرزندان شاهد و خانواده‌های آنها خالی کردند.

یکی دیگر از فرزندان شهدا نیز گفت: فرزندان شاهد در این روزگار دلی پرخون و پر درد دارند و سال‌ها کنایه و زخم زبان برخی از بی‌خبران و نامردمان موجب شده که امروز دستخوش آسیب‌ها، ناملایمات روحی و روانی ناشی از توهین و جسارت‌ها و عملکرد بد مسئولان شوند.

وی با ابراز گلایه و ناراحتی شدید از برخی بی‌حرمتی‌ها ادامه داد: برخی شمشیر را از رو بسته و به جان هر کسی که فرزند شهید باشد می‌افتند و نمی‌دانیم که پشت آنان به کجا گرم است که اینگونه و با جسارت تمام در حضور تعدادی از فرزندان شاهد به شهدا و … توهین و جسارت می‌کنند.

این فرزند شهید اظهار کرد: ما فرزندان شاهد شهرستان رشت حتما با افراد خاطی برخورد کرده و در صورت عدم پیگیری از جانب مسئولان شهر از طریق رسانه‌ها و برگزاری تحصن در مقابل شهرداری رشت حق مسلم تمام خانواده‌های معظم شهدا که برخورد اداری و قضایی با آنان می‌شود را خواهیم گرفت.

به گزارش فارس، خانواده‌های معظم شاهد و فرزندان شهید حاضر در دفتر خبرگزاری فارس از مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خواستار پیگیری قضایی و اداری موضوع مذکور شدند.


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “برخی عقده‌هایی که از نظام مقدس جمهوری اسلامی در دل داشتند را بر سر فرزندان شهید خالی کردند”

 1. سید می‌گه:

  آقا برادران نکنید این کار را
  اقای خطیبانی چنکه برادراش یکی از کسانی است که حکم برگشت به پست یابق خورده این جنجال رو راه انداخته
  ایا شهدا و پدران این فرزندان شهید راضی هستند که فرزاندانشان بدون کار کردن مزدی دریافت کنند؟
  ایا راضی هستند که حقوق و مزایای یک اتش نشان را رو دریافت کنند اما کار یک کارسناس امور اداری رو هم انجام ندن؟
  تقوای الهی رو رعایت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *