بازدیدکنندگان از سد شفارود شوکه شدند!سدشفارود ۰۹۱

به گفته یکی از فعالان محیط زیست که همراه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان به منطقه رفته بود، وقتی مهندس برجی سر پروژه رسید و حجم تخریب را مشاهده کرد کاملا شوکه شد…

 

 

شمال ما: گیلان فردا نوشت: دیروز (چهارشنبه) محمدرضا برجی به همراه تنی چند از فعالان زیست محیطی گیلان برای بازدید از حجم تخریب جنگلهای شفارود در محل اجرای سد حاضر شدند. چند هفته ای است که عملیات اجرایی سد شروع شده و پاکتراشی به طور گسترده ای در حال وقوع است اما سازمان های زیربط به دلیل بازدید نکردن از عمق فاجعه بی خبر بودند و آن را واقع گرایانه نمی پنداشتند.

اما امروز وقتی مهندس برجی خود شخصا به منطقه سر زد یکباره با گستردگی تخریب مواجه شد. به گفته یکی از فعالان محیط زیست که همراه مدیر کل محیط زیست استان گیلان به منطقه رفته بود، وقتی مهندس برجی سر پروژه رسید و حجم تخریب را مشاهده کرد کاملا شوکه شد.

برجی پس از دیدن صحنه تخریب به جمع حاضر گفت این یک جنایت علیه منابع طبیعی است. در ادامه پس از بازدید از پاکتراشی جنگل در منطقه برجی به اتفاق تیم همراهش به سمت مردم بومی رفتند که با آن ها در خصوص عملیات اجرای سد صحبت کنند.

برجی در جمع فعالان محیط زیست گفت: من مخالف این طرح هستم اما متوقف کردنش بی فایده است چون پس از چند سال مجددا اجرا خواهد شد. در مورد این موضوع حتما باید دولت نظر قطعی خود را بدهد.

برجی در ادامه افزود: سازمان محیط زیست بارها مخالفت خود را اعلام کرد اما راهکار در شرایط فعلی این است که ارتفاع تاج سد برای کاهش حجم تخریب کم شود. در پایان برجی قول داد که گزارش بازدید امروز را به ابتکار رئیس سازمان محیط زیست انتقال دهد و همچنین درخواست کند که ابتکار به محل احداث برای بازدید بیاید.

.

http://gilanefarda.ir/wp-content/uploads/2015/06/810619911_3444.jpg

.

http://gilanefarda.ir/wp-content/uploads/2015/06/810615608_3784.jpg

.

http://gilanefarda.ir/wp-content/uploads/2015/06/810617499_3653.jpg


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “این ساخت و ساز، جنایت علیه منابع طبیعی است”

  1. احمد می‌گه:

    متاسف هستم مدیر محیط زیست گیلان فرمان مقام محترم رهبری را نادیده گرفت و (…) سخن به زبان می آورد . یعنی برجی تا حال (…) بود ؟؟؟!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *