شمال ما: یک مقام ارشد دولت آمریکا گفته است حملات خیلی دقیق طراحی‌شده و در پی دستیابی به اطلاعات از مقام‌هایی بوده که در پی توافق هسته ای، مسئول کار بر ادامه و اجرای آن هستند.

 

روزنامه “الشرق الاوسط” گزارش داد: «یک مسئول در وزارت خارجه آمریکا به روزنامه لندنی الشرق الاوسط گفت کاخ سفید در مقابل تلاش های ایران در راستای نفوذ در سایت های الکترونیکی وابسته به دولت به طور جدی خواهد ایستاد.»

به گزارش الشرق الاوسط؛ این مسئول در وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما به همه تلاش های پلید ایران در ضربه وارد کردن به فضای مجازی دولت آمریکا به طور جدی واکنش نشان خواهیم داد و از همه ابزارها برای بازداشتن ایران و مبارزه با فعالیت های مجازی این کشور علیه کاخ سفید استفاده خواهیم کرد.»

لازم به ذکر است که روزنامه نیویورک‌تایمز سوم آذر ماه ادعا کرده است طی ماه‌های گذشته هکرهای ایرانی، گروهی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا که بر پرونده و توافق هسته‌ای با ایران کار می‌کنند، را شناسایی کرده‌اند و سپس وارد ایمیل‌ها و حساب‌های کاربری آنها در شبکه‌های اجتماعی شده‌اند.

 یک مقام ارشد دولت آمریکا به نیویورک‌تایمز گفته است حملات خیلی دقیق طراحی‌شده و در پی دستیابی به اطلاعات از مقام‌هایی بوده که در پی توافق هسته ای، مسئول کار بر ادامه و اجرای آن هستند.

 وزارت خارجه ایالات متحده پس از آن از ماجرا خبردار شده، که شبکه اجتماعی فیس‌بوک برخی افراد را از انجام حملاتی دولتی به حساب‌های کاربریشان مطلع کرده است.

 این گزارش دو هفته پس از آن منتشر می‌شود که خبرگزاری رویترز از اقدامات مقام‌های اروپایی علیه یک گروه جاسوسی فضای مجازی که ادعا شده با ایران در ارتباط هستند، خبر داده بود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *