سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان:کتاب ۰۴۶

شمال ما: سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به اینکه اداره کل کتابخانه های استان امسال با شعار« گیلانی کتابخوان، گیلانی آباد» به دوازدهمین نمایشگاه کتاب آمدیم، گفت: امیدوارم دست به دست هم دهیم تا این شعار به واقعیت تبدیل شود.

 

به گزارش ایسنا، زهرا بدن آرا در نشست کتابخوان ویژه ناشران استان گیلان که در بخش جانبی دوازدهمین نمایشگاه کتاب استان برگزار شد، به برگزاری نشست های کتابخوان اشاره و اظهار کرد: این نشست ها با هدف به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، معرفی منابع و از مرداد ماه سال گذشته آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یکصد کتابخانه عمومی در سطح استان داریم، افزود: پراکندگی این کتابخانه های عمومی به شکلی است که در دورترین نقطه استان هم کتابخانه روستایی دایر کرده ایم.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان اهمیت بحث مطالعه را برای همه بخصوص قشر ناشران انکار ناپذیر دانست و بیان کرد:کشورهای پیشرفته ۲۰ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهند ۷۰ درصد منابع خواندنی را تولید می کنند اما کشورهای در حال توسعه که ۷۰ درصد کشورهای دنیا را تشکیل می دهند و تنها ۳۰ درصد از منابع خواندنی را تولید می کنند که این امر تلنگری برای ما است.

بدن آرا مطالعه را یکی از شاخصه های مهم توسعه یافتگی جوامع دانست، افزود:هر کدام از ما باید در هر جایگاهی که هستیم که متولی امر کتاب و کتابخوانی باشیم.

وی با اشاره به رابطه تنگاتنگ بین دنیای نشر و مطالعه، گفت: اگر ناشران کتاب های خوبی وارد بازار کنند اما مردم علاقه مند نباشند و در امر مطالعه از خودشان رغبت نشان ندهند، جوابگو نخواهد بود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه نمایشگاه کتاب را یک اتفاق خوب فرهنگی توصیف کرد که همه سازمان ها و سازمان های متولی از جمله ارشاد، اداره کتابخانه ها، کانون پرورش فکری، ناشران و نویسندگان  و… همه اینجا گرد هم می آیند برای یک موضوع و آنهم ایجاد علاقه و یاد دادن لذت مطالعه به مردم، است.

بدن آرا با اشاره به اینکه اداره کل کتابخانه های استان امسال با شعار« گیلانی کتابخوان، گیلانی آباد» به دوازدهمین نمایشگاه کتاب آمدیم، گفت: امیدوارم دست به دست هم دهیم تا این شعار به واقعیت تبدیل شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *