رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:شهرداری رشت ۰۴۳

شمال ما: نشست کمیته فضاسازی و تزئینات شهری شهر رشت با حضور حجت الاسلام والمسلمین اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، دکتر ثابت قدم شهردار رشت و اعضای این کمیته، شنبه سوم بهمن در سالن اجتماعات شهرداری رشت برزگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در این نشست ضمن تبریک آغاز ماه بهمن از اعضاء کمیته فضاسازی و تزئینات شهری خواست تا با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی های مجموعه سازمان ها و نهادهای شهر رشت در جهت با نشاط سازی و برگزاری هرچه شایسته تر جشن سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بهره گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، آشنایی آحاد جامعه به ویژه نسل جوان با مکان های تاریخی انقلاب اسلامی در شهر رشت را مهم دانست و گفت: برنامه ریزی مناسب جهت ماندگارسازی این اماکن و ثبت آنها در تاریخ انقلاب اسلامی صورت پذیرد.

وی بر ضرورت چراغانی، نورپردازی و آذین بندی اماکن، میادین و معابر عمومی شهر رشت تاکید نمود و افزود: با تشویق و ترغیب کانون های موثر مردمی، مراکز فرهنگی، مساجد، مدارس و پایگاه های مقاومت سطح شهر می توان زمینه های مردمی برگزار شدن جشن انقلاب اسلامی را فراهم آورد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باید به زبان هنر و هنرمندانه بیان شود، اظهار داشت: از شیوه های موثر، نوآورانه و جذاب در راستای معرفی آرمان و ارزش های معمار کبیر انقلاب اسلامی استفاده گردد.

IMG_0547

حجت الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه آذین بندی و نورپردازی شهر رشت از شب ۱۲ بهمن آغاز شود، تصریح نمود: باید فضای متفاوتی برای ایجاد شور و هیجان در جامعه ایجاد گردد و مردم این تفاوت را احساس کنند.

وی با بیان اینکه میدان شهدای ذهاب و خیابان های منتهی به آن به طور ویژه تزئین گردد، تاکید نمود: برخی نقاط شهر رشت که نقطه عطف انقلاب اسلامی هستند، با جلوه های ویژه همچون استفاده از المان های انقلاب اسلامی، برجسته گردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان اجرای زنده موسیقی انقلابی توسط گروه سرود شهرداری رشت در نقاط مختلف شهر رشت را پیشنهاد داد و افزود: از تصاویر انقلاب اسلامی گیلان موجود در آرشیو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در برپایی نمایشگاه خیابانی می توان استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری، در پایان از اعضای کمیته فضاسازی و تزئینات شهری شهر رشت خواست تا با ارائه خدمات رایگان و نیم بهای سازمان های زیرمجموعه شهرداری، کام شهروندان را همچون روزهای اول انقلاب اسلامی شیرین کنند تا خاطرات آن روزها برای مردم زنده شود.

IMG_0549

شهردار رشت نیز در این نشست با اعلام آمادگی لازم برای برگزاری مراسم ایام الله انقلاب اسلامی، گفت: تاکنون جلسات متعددی برای هرچه بهتر برگزار شدن جشن سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در مجموعه شهرداری برگزار شده است.

دکتر ثابت قدم برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی، اکران فیلم های جشنواره عمار، برگزاری جشن بزرگ انقلاب اسلامی و جشنواره هنری در پارک توحید را از برنامه های کمیته فضاسازی و تزئینات شهری اعلام کرد و افزود: نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی، چاپ پوستر، اهدای هدایا به متولدین ۲۲ بهمن سال ۵۷ و دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه های این کمیته است.

وی نمایشگاه اسناد انقلاب اسلامی، اجرای نمایش طنز خیابانی، برگزاری نشست بصیرت افزایی با رویکرد انقلاب اسلامی و انتخابات را از برنامه های کمیته دانست و اظهار داشت: جشن «بهترین آرزوها برای وطنم» با نورافشانی و پرواز بالن ها در شب پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین نصب استندهای تبلیغات محیطی در ۵۰ نقطه و واتربند در ۳۰۰ نقطه شهر رشت از دیگر برنامه های کمیته فضاسازی و تزئینات شهری شهر رشت خواهد بود.

در پایان این نشست شهرداران مناطق پنجگانه رشت، مدیران سازمان فرهنگی ورزشی، سازمان زیباسازی و روابط عمومی شهرداری رشت گزارشی از برنامه های خود در ایام الله دهه فجر سالجاری ارائه کردند.

IMG_0507

.

 

IMG_0533

.

 

IMG_0558

.

 

IMG_0508


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *