معاون خدمات شهری شهرداری رشت:علی بهارمست ۰۳۱

شمال ما: دو ماه پیش بود که علی بهارمست، معاون خدمات شهری شهرداری رشت در مصاحبه ای وعده داده بود که به زودی دیگر اجازه پهن کردن بساط به دستفروشان در خیابان های شهر رشت تا ساعت ۹ شب داده نمی شود. از این رو بعد از گذشت دو ماه مجدد با این مقام مسئول تماس گرفتیم تا از او بپرسیم که آیا همچنان امیدوار به حل مشکل دستفروشان هست یا نه. مخصوصا که فاز بعدی پیاده راه های میدان شهرداری به زودی اجرا می شود. خیابان های سنگ فرش شده ای که می بایست خالی از دستفروشان باشند.

بهارمست می گوید: حل معضل دستفروشان کار ساده ای نیست. اگر با آن ها برخورد نکنیم کسبه اعتراض می کنند و اگر با آن ها برخورد کنیم مردم حامی شان می شوند. پس تا تکمیل پروژه پیاده راه فرهنگی در اطراف میدان شهری تصمیم گرفتیم که نگذاریم دستفروشان تا ساعت ۸ شب در خیابان علم الهدی بساط پهن کنند. البته فعلا از ساعت ۸ شب به بعد آزاد هستند اما ما به دنبال رفع این معضل به طور کامل هستیم. مثلا در خیابان های شهر داریم نقاطی را شناسایی می کنیم که دستفروشان به آنجا منتقل شوند و رضایتشان جلب شود. در عین حال دستفروشان راضی نمی شوند که از مرکز شهر فاصله بگیرند به همین دلیل ما باید نقاطی را در مرکز شهر در نظر بگیریم.

وی درباره این نقاط عنوان می کند: وقتی پیاده راه اجرایی شود پارکینگ هایی در حوالی میدان شهرداری وجود دارند که دیگر قابل استفاده نیستند. چون دیگر ماشین قابلیت تردد در این خیابان ها را ندارد. پس به دنبال گرفتن این پارکینگ ها و تبدیلشان به بازارچه موقت برای دستفروشان هستیم. برای این کار به دنبال مشارکت بخش خصوصی هستیم که البته مساعدت جناب استاندار را هم برای صدور مجوز نیازمندیم. یکی از این نقاط پارکینگ سعدی است. زمین های دیگری هم در خیابان امام ، شریعتی و علم الهدی شناسایی کردیم و درحال رایزنی با مالکانشان هستیم تا هم معضل دستفروشان حل شود و هم دستفروشان از نان خوردن نیفتند.

 

منبع: گیلان فردا


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *