حامد عبداللهی در نشست خبری با اصحاب رسانه:حامد عبداللهی 011

شمال ما: نشست خبری شهردار منطقه پنج با جمعی از اصحاب رسانه عصر امروز (شنبه بیست و سوم مرداد) در رشت برگزار شد.

حامد عبداللهی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه با تبریک روز خبرنگار رسالت رسانه‌ها را مقدس و قابل احترام خواند و افزود: خبرنگاران با پوشش اخبار یاریگر مدیران برای خدمات بهتر هستند.

شهردار منطقه ۵ رشت ایجاد فضای سبز، کفپوش کردن معابر، آسفالت های خیابان‌ها را از اقدامات مهم شهرداری این منطقه عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکلات موجود این اقدامات انجام شد و اقدامات زیادی نیز در حال انجام است.

مدیر شهرداری منطقه پنج رشت در ادامه صحبت های خود به تغییرات ایجاد شده در شهر اشاره نمود و گفت: در گذشته فعالیت های شهرداری بیشتر خدماتی و مبتنی بر رفت و روب بود اما با آمدن دکتر ثابت قدم شاهد تغییرات اساسی در شهرداری و شهر رشت بوده ایم که بعد از یک بازه زمانی خاص، تفاوت ها را می توانید احساس کنید و در منطقه ۵ نیز چنین است.

وی با متفاوت خواندن اقدام های اخیر شهرداری نسبت به سالهای گذشته، گفت: این فعالیت ها با پیگیری های جدی شخص آقای دکتر ثابت قدم و با کمک شورای شهر به وجود آمده است و قطعا مشکلاتی نیز وجود داشته اما به کمک اکثریت شورای شهر و شهرداری رشت روز به روز شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود.

عبداللهی با بیان اینکه در سال ۹۵ حداقل ۴ پارک در منطقه ۵ با متراژ ۳۰ هزار متر احداث می شود گفت: اتفاق بسیار خوبی که مردم رشت سالها در انتظارش هستند تعریض و آسفالت جاده لاکان است که در بیش از ۳۰ سال گذشته روی نداده و شاهد اتفاقات و حوادث ناگواری برای مردم شهر بودیم و امیدواریم که امسال با کمک دکتر ثابت قدم که بسیار جدی پیگیر این موضوع هستند به زودی شاهد تعریض و آسفالت این مسیر باشیم.

وی افزود: امسال حدود ۶۰هزار مترمربع پروژه کفپوش پیاده راه در برنامه کاری خود داریم که ۳۰ هزار متر مربع پروژه کفپوش مربوط به مسکن مهر است.

شهردار منطقه پنج با تاکید بر اینکه بحث زیباسازی مسیر جاده تهران را در دستور کار قرار دادیم، بیان داشت: این مسیر که تا دانشگاه گیلان چیزی در حدود ۵ کیلومتر است، ۵۰ درصد آن انجام شده و ۵۰ درصد باقیمانده تا پایان سال به بهره برداری می رسد و در سال آینده نیز مسیر برگشت با حل مشکل تملک آن  انجام می شود.

وی حدود ۴۰ درصد از زمین‌های کل رشت را در تملک منطقه پنج عنوان کرد و گفت: بیش از ۵۰ درصد این زمین‌ها نسقی و برای صدور پروانه ساخت دچار مشکل هستند.

عبداللهی مشکلات مربوط به زمین‌های نسقی را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهرداری دانست و ادامه داد: امیدواریم که مسئولین در این رابطه پیگیری های لازم را داشته باشند، اگر مشکلات مربوط به این زمین‌ها حل نشود، در صورت بروز زلزله‌ای مشابه سال ۶۹، با یک فاجعه انسانی بزرگ مواجه خواهیم بود. وی افزود: البته شهردار محترم به طور جد پیگیر این موضوع بوده اند اما نتیجه لازم که مردم و شهرداری به دنبال آن بوده اند تا به امروز رخ نداده است.

وی در خصوص مطالبات شهرداری از دستگاه‌های دولتی و اجرایی گفت: در حال حاضر مطالبات ما از دستگاه‌های دولتی بیش از هفت میلیارد تومان است که از سال ۷۰ تا امروز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: بودجه ما نسبت به سال های گذشته افزایش چندانی نداشته است، در سال ۹۵ حدود ۴۰ میلیارد تومان بودجه برآورد شده است که ۱۸ میلیارد تومان باید به صورت نقدی وصول شود و ۲۲ میلیارد تومان غیر نقدی است که باید محقق شود.

عبداللهی با بیان اینکه بیشترین طلب ما از پروژه مسکن مهر است که حدود ۱۰ میلیارد تومان می باشد، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به شرایط مالی و اقتصادی  موجود، شهرداری از مسکن مهر هیچ درآمدی ندارد و فقط به ارائه خدمات می‌پردازد و اگر این بدهی‌ها وصول شود، قطعاً شاهد ارائه خدمات بهتری از جانب شهرداری خواهیم بود.

شهردار منطقه ۵ درباره مطالبات کارکنان شهرداری این منطقه نیز گفت: در منطقه ۵ با وجود کمبود درآمدی که وجود دارد حقوق پرسنل با کمترین تاخیر و نهایت با ۵ تا ۱۰ روز تاخیر پرداخت می شود.

عبداللهی همچنین درباره جمع آوری امضاء برای حمایت از شهردار رشت قبل از استیضاح نیز گفت: همه همکاران به خواسته قلبی خودشان عمل و به صورت خودجوش این نامه حمایتی را امضاء کردند و زور و اجباری در امضای آن نبود، چون همکاران معتقد بودند که با رفتن دکتر ثابت قدم بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد پروژه ها نیمه تمام می مانند و با ابقای ایشان قطعا این پروژه ها با موفقیت بیشتری به اتمام می رسد.

وی در ادامه گفت: بنده هم تمام توان خود را برای انجام امور به کار خواهم گرفت و اعتقاد دارم که خدمت رسانی به مردم باعث سربلندی من است.

در پایان این مراسم از خبرنگاران حاضر در جلسه با اهدای لوح و هدیه یادبود به همراه  شاخه گل تقدیر شدند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *