رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان:قاسمیان 011

شمال ما: مهندس عبدالرضا قاسمیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در آستانه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) ، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر ، این ایام خجسته را به کلیه بانوان به خصوص بانوان مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان تبریک گفت .

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ضمن تقدیر از حضور فعال بانوان مهندس در سازمان گفت : این سازمان حدود 18000 عضو دارد که از این تعداد 3439 نفر را بانوان تشکیل می دهند. بانوان در شش رشته مهندسی ساختمان، 866 نفر در رشته عمران ، 1469 نفر در رشته معماری، 239 نفر در رشته مکانیک ، 774 نفر در رشته برق ، 53 نفردر رشته شهرسازی، 38 نفر در رشته نقشه برداری ، به عضویت سازمان در آمده اند.

مهندس قاسمیان افزود : از این تعداد ، 1205 نفر از بانوان دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی هستند.

وی با اشاره به اینکه شغل های مهندسی ساختمان در نظر بسیاری از افرادجامعه مشاغلی مردانه هستند، تصریح کرد : از این حیث میان زن و مرد در انجام فعالیت های مهندسی تفاوتی وجود ندارد و حضور بانوان مهندس در فعالیت های عمرانی ، همدوش و هم پای مردان ، در کنار حس مسئولیت پذیری بالای آنها می تواند زمینه ساز دستاوردهای شایسته ای باشد که سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان نیز در سیاستگذاری های خود ، رویکرد و نگاهی یکسان به بانوان و مردان دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ، بانوان گیلانی ، خصوصا بانوان مهندس را ، افرادی موفق دانست و تصریح کرد : هر جا در عرصه های علمی ، اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ، بانوان ورود کرده اند ، توانسته اند تغییرات مثبتی ایجاد نموده و عملکرد بهتر و موثر تری را چه در عرصه های دولتی و چه در بخش خصوصی به همراه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان، مهندس قاسمیان ، جامعه ای را موفق دانست که بتواند با ایجاد فضای مناسب از تخصص ، دانش ، توانمندی ، حس مسئولیت پذیری و تعهد بانوان بهره گیرد و تاکید کرد : ایجاد انگیزه و زمینه های مساعد برای بانوان برای ارتقاء توانمندی ها، در کنار انجام مسئولیت های خانوادگی ، نظیر همسر و مادر بودن ، تسهیل کننده حرکت جامعه به سوی توسعه پایدار خواهد بود و بانوان متخصص نقش تعیین کننده ای در رشد و توسعه جامعه دارند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *