بهنیا ثابت رفتار
فرزاد فرزین 015

شمال ما: در اولین روزهای سال ۹۴ تخم مرغ های رنگی عظیم الجثه در سطح شهر نظر هر شهروندی را به خود جلب می کرد. تخم مرغ های رنگی نمادی از فرهنگ کهن مردم سرزمینمان است که امسال علاوه بر سفره هفت سین خانه ها در شهر نیز به وفور دیده می شود. در برخی نقاط شهر نیز سفره های هفت سین ، قوری و فنجان چای و دیگر نماد های فرهنگ باستانی ایرانیان را شاهد بودیم. نمادهایی که وجودشان به هر بهانه و دلیلی که باشد غنیمت است و سال های سال جایشان در سطح شهر خالی بوده است.

اما آنچه مورد پرسش است این است که آیا سازمان زیبا سازی و در راس آن مدیر عامل جوانش به دنبال حفظ و نشر فرهنگ اصیل ایرانی هستند یا به دنبال ایجاد فرصتی برای تبلیغات شخصی و سازمانی؟ چرا که اگر هدفشان توجه به مسائل فرهنگی بود نیازی به درج نام سازمان زیبا سازی آن هم با مقیاسی بزرگ و نه چندان هنرمندانه بر روی طرح های هنری این سازمان نبود. که همگان به خوبی می دانند خالق بزرگترین آثار هنری تاریخ جهان نیز امضای پای کارشان بسیار ظریف و هنرمندانه است و طبیعتا سازمان زیبا سازی خالق این آثار هنری نبوده و در اجرای این طرح ها احتمالا از هنرمندان استان بهره جسته است و چه خوب بود اگر تنها نام و امضای آن هنرمندان با ظرافتی خاص روی کار حک می شد.

نکته دیگر بنرهای تبلیغاتی کنسرت فرزاد فرزین است که بدون اغراق در فواصل بسیار کم در سطح شهر دیده می شد و آنچه بیش از پیش شبهه ایجاد می نماید محل برگزاری این کنسرت یعنی تالار گلستان است تالاری که مدیریت آن بر عهده کسی نیست جز مدیر عامل جوان سازمان زیبا سازی شهرداری رشت. به نظر می رسد سمت مدیریت سازمان زیبا سازی فرصت مناسبی را در اختیار حامد عبداللهی قرار داده است تا ویترینی از اقدامات فرهنگی اش را در معرض دید مسافران نوروزی شهر رشت آن هم با نام خوانای مجموعه های تحت مدیریتش قرار دهد! هرچند استفاده از فرصت ها اگر در راستای منافع شهر باشد بسیار شایسته تقدیر است اما نگرانی از آن است که این فرصت طلبی ها به سمت منافع شخصی برود که امیدواریم اینطور نباشد.

منبع: گیلشهر

.

فafzm1587o5m


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “بازی های تبلیغاتی در سازمان زیباسازی شهرداری رشت!؟”

  1. امین می‌گه:

    این کارها از شهرداری رشت اصلا بعید نیست. شما بفرما کجا کار درست انجام داده که این دومیش باشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *