رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت:فاطمه شیرزاد 031

شمال ما: رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت گفت: بازار شهر رشت به دلیل بافت قدیمی و وجود سقف‌های کوتاه، کابل‌های برق قدیمی و … مانند انبار باروت است.

 

فاطمه شیرزاد پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: حریق روز گذشته در بازار رشت خطرناک بود‌ و با تلاش و فداکاری نیروهای آتش‌نشانی مهار شد.

وی با بیان اینکه باید هر چه سریع‌تر جلسه‌ای به منظور برطرف شدن مشکلات بازار رشت با صنوف برگزار شود، گفت: باید آرامش خاطر بازاریان تأمین شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: بازار شهر رشت به دلیل بافت قدیمی و وجود سقف‌های کوتاه، کابل‌های برق قدیمی و … مانند انبار باروت است.

وی با اشاره به اینکه با تمام تلاش شبانه‌روزی که پرسنل آتش‌نشانی شهرداری رشت انجام می‌دهند هنوز حقوق خردادماه آنها پرداخت نشده است، خاطرنشان کرد: شهردار رشت شب گذشته در جلسه شورا اعلام کرد که در چند روز آینده حقوق معوقه پرسنل آتش‌نشانی پرداخت می‌شود.

شیرزاد به موضوع یکسان‌سازی حقوق سازمان‌های شهرداری رشت اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم این موضوع هر چه سریع‌تر محقق شود.

وی درباره خرید نردبان هیدرولیکی ۵۵ متری برای سازمان آتش‌نشانی رشت گفت: استاندار گیلان قول مساعد در این زمینه داده است که امیدواریم هر چه سریع‌تر تحقق یابد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با قدردانی از تلاش نیروهای آتش‌نشان در مهار حریق بازار این شهر افزود: در آتش‌سوزی روز گذشته بازار تمام نیروهای ۱۲ ایستگاه آتش‌نشانی شهر رشت برای کنترل و مهار حریق حضور داشتند و هنگام انجام کار دچار مصدومیت شدند.

وی از برگزاری مراسم تجلیل از نیروهای آتش‌نشان خبر داد و تصریح کرد: تاکنون هیچ‌گونه همایش و هم‌اندیشی در حوزه بحران در شهر رشت نداشتیم و با همکاری شهرداری و سازمان آتش‌نشانی این آمادگی را داریم که نخستین همایش هم‌اندیشی در زمینه بحران و آتش‌نشانی را در رشت برگزار کنیم.

شیرزاد فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری از حوادث را مهم خواند و خاطرنشان کرد: بازار رشت قلب تپنده اقتصاد این شهر است و در سال اقدام و عمل باید تمام دستگاه‌ها برای برطرف شدن مشکلات بازار رشت ورود کنند.

وی یکی دیگر از مشکلات فعلی را تغییر کاربری‌ها عنوان کرد و یادآور شد: تغییر کاربری‌ها از مسکونی به تجاری موجب بروز حوادث می‌شود‌ که ممکن است در برخی مواقع غیرقابل جبران باشد.

منبع: فارس


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *