مدیر کل راه و شهرسازی گیلان خبر داد؛برف ۰۱۶

شمال ما: مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از بارش یک‌متر برف در محورهای کوهستانی پونل به خلخال و اسالم به خلخال خبر داد و گفت: تمام محورهای کوهستانی گیلان پوشیده از برف است.

به گزارش فارس، شعبان‌علی خاوری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از محور پونل به خلخال اظهار کرد: اکنون ارتفاع برف در محورهای کوهستانی پونل به خلخال و اسالم به خلخال به یک متر رسیده است.

وی افزود: به دلیل شدت بارش برف و کولاک محدوده زندانه به خلخال واقع در محور پونل‌ـ‌خلخال مسدود اعلام شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه بارش برف در محورهای کوهستانی این استان شدت بیشتری پیدا کرده است، تصریح کرد: تشدید برف و کولاک در محورهای کوهستانی گیلان تردد را با کندی مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ارتفاعات «آبی‌نام» سیاهکل و دیلمان نیز بارش سنگین برف ادامه دارد، گفت: ارتفاع برف به بیش از یک متر و ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد.

خاوری ادامه داد: در ارتفاعات ماسال و محورهای کوهستانی حشمت‌آباد رودبار، ارتفاع برف به ۵۰ سانتی‌متر می‌رسد.

وی ارتفاع برف در محورهای قوشه‌لانه و ویه‌کلیشم رودبار، اشکورات و لات‌محله رودسر، بلوردکان املش و امامزاده اسحاق شفت را بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر عنوان کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارتفاع برف در محور شوک ملکوت املش به ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر، خصیل‌دشت املش ۷۰ سانتی‌متر و ماسوله ۴۰ سانتی‌متر رسیده است.

وی درباره گردنه کوهین تصریح کرد: گردنه کوهین نیز به دلیل کولاک شدید تا اطلاع ثانوی مسدود است و با تشدید و ادامه بارندگی‌ها راهداران به صورت شبانه‌روزی برای باز نگه‌داشتن راه‌ها تلاش می‌کنند.

خاوری با اشاره به اینکه راهداران به صورت مستمر در محورهای مواصلاتی در حال گشت‌زنی هستند، یادآور شد: در صورت نیاز به کمک رانندگان و مسافران می‌شتابند.

وی شماره‌های ۱۴۱و ۳۳۳۱۱۱۱۱ـ ۰۱۳ را برای اطلاع از وضعیت راه‌ها و مسیرهای عبوری گیلان اعلام کرد و متذکر شد: به دلیل افزایش حجم ریزش برف و کولاک در برخی محورهای کوهستانی تردد در این محورها تنها با زنجیر چرخ میسر است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از رانندگان خواست تمام ملزومات سفر مانند زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و جیره خشک غذایی را به همراه داشته باشند و قبل از آغاز سفر از وضعیت راه‌ها با شماره‌های مذکور آگاه شوند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *