همزمان با میلاد کریم اهل بیت؛باران رحمت ۰۱۱

ضیافت رمضان «باران رحمت» با حضور کودکان موسسات خیریه مژدهی٬ شایگان رشت و بهزیستی گیلان برگزار شد. سفره افطاری که با خنده‌های‌ این کودکان خاطره‌انگیز شد…

 

شمال ما: {از آدمیان آنکه پدر از دست داده باشد و به حد مردان نرسیده باشد}؛ آری! این تعریفی است که در لغت‌نامه دهخدا رو به روی واژه «یتیم» نوشته شده است. مشیت الهی این طور رقم می‌زند که خیلی از آدم‌ها در دوران کودکی یتیم می‌شوند. درصدی از این کودکان یتیم نزد پدربزرگ، عمو، دایی و.. بزرگ می‌شوند و مابقی کودکان بی‌سرپرست راهی یتیم‌خانه‌ها و پرورشگاه‌ها می‌شوند تا زندگی جدیدی را شروع کنند.

عصر روز گذشته،جهاد دانشگاهی استان گیلان  همزمان با میلاد کریم اهل بیت میزبان ۱۰۰ کودک یتیم و بی‌سرپرست بود.

.

.

.

.

.

.

http://gilan.isna.ir//Files/News/Image/13944/45116.jpg

.

.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدی، مدرس حوزه و دانشگاه در این مراسم، ماه رمضان را ماه ضیافت قرآنی دانست و با تاکید بر انس با قرآن، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم از ۲۸ پیامبر یاد کرده است که ۵ پیامبر از آنها اولوالعظم هستند، یعنی دینشان جهانی بوده و احکام الهی را برای مردم کره زمین به ارمغان آورده‌اند.

وی حضرت موسی(ع) را یکی از پیامبران اولوالعظم دانست و با اشاره به ماجرای همراهی حضرت موسی(ع) و حضرت خضر(ع)، گفت: حضرت موسی تحت تاثیر علم و معرفت حضرت خضر قرار می‌گیرد و تقاضای همراهی با او را می‌کند. حضرت خضر بنا بر مشیت الهی مامور انجام کارهایی بود که حضرت موسی توانایی درک آن امور را نداشت و لذا قضاوت نادرست می‌کرد.

استاد برجسته اخلاق با بیان اینکه امورات عالم هستی بدست خداوند و براساس مصلحت و حکمت او صورت می‌گیرد، ادامه داد: ما انسان‌ها گاهی دچار گرفتاری‌هایی می‌شود، اما نباید زود قضاوت کنیم، زیرا پشت همه حوادث، لطف الهی نهفته است.

حجت‌الاسلام عبدی با اشاره به جایگاه یتیم در آیات و روایات، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) بزرگترین شخصیت عالم هستی است. رسول‌الله قبل از تولد پدرش را از دست داد و در ۶ سالگی مادرش آمنه از دنیا رفت. حضرت موسی و حضرت عیسی نیز یتیم بودند. در واقع بهترین آفریده‌های خداوند با یتیم شدن به چنین جایگاهی در عالم رسیدند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه تمام بزرگان دینی و علمی و اجتماعی و اخلاقی و… یتیم بودند، خاطرنشان کرد: خداوند خود سرپرستی یتیمان که بندگان مقربش هستند را به عهده می‌گیرد لذا نباید مقابل مشکلات زندگی شانه خالی کرد، زیرا روزهای خوش آینده در انتظار کودکان یتیم است.

.

.

.

.

.

.

جمشید رسایی رئیس جهاد دانشگاهی گیلان ،معاونین و مدیران جهاددانشگاهی گیلان و مسئولین موسسات خیریه مژدهی و شایگان در این ضیافت معنوی حضور داشتند.

منبع: خیرگزاری ایسنا- منطقه گیلان


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *