استاد تمام دانشگاه علم و صنعت نروژ:پروفسور نهاوندچی ۰۱۱

شمال ما: استاد تمام گیلانی دانشگاه علم وصنعت نروژ گفت: ایران کشوری پیشرفته در زمینه نقشه برداری است.

به گزارش  روابط عمومی  سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، با حضور  پروفسور حسین نهاوندچی، نشست تخصصی بررسی جا به جایی های زمین، سازه ها و ابنیه  فنی با استفاده از ماهواره ها، روز دوشنبه ۱۱ مرداد ۹۵ در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

در ابتدای نشست که به همت گروه تخصصی نقشه برداری سازمان برگزار شد ، مهندس سعید بدوی، عضو هیات مدیره و رئیس گروه تخصصی نقشه برداری سازمان ، ضمن عرض خوش آمدگویی، حضور پروفسور حسین نهاوندچی را در این نشست تخصصی فرصت بسیار خوبی برای استفاده از دانش و تخصص وی عنوان کرد و افزود: ژئودزی که رشته ای بسیار تخصصی به شمار می رود شاخه‎ای از ریاضیات کاربردی و علوم زمین است که با تعیین شکل و ابعاد زمین، تعیین موقعیت دقیق بر روی آن و بررسی میدان ثقل زمین و تغییرات آن سر و کار دارد و پروفسور نهاوندچی یکی از برجسته ترین اساتید در این حوزه است.

سپس پروفسور نهاوندچی به ارائه مطالبی با محوریت بررسی جا به جایی های زمین، سازه ها و ابنیه  فنی با استفاده از ماهواره ها پرداخت.

استاد تمام ایرانی دانشگاه علم وصنعت نروژ با اشاره به برخورداری دانشجویان ایرانی از آخرین امکانات رشته نقشه برداری در دانشگاه های کشور، ایران را کشوری پیشرفته در زمینه نقشه برداری دانست و گفت: سرفصل های درسی در دانشگاه های ایران با دانشگاه علم و صنعت نروژ تقریبا در یک سطح است، یعنی دانشجویان ایرانی از تازه ترین امکاناتی که در رشته نقشه برداری در دنیا وجود دارد، در داخل کشور برخوردار هستند.

وی ادامه داد : تعداد مقالات ارایه شده از سوی اساتید و دانشجویان رشته مهندسی نقشه برداری در مجلات معتبر بین المللی زیاد است و ایران در زمینه نقشه برداری، کشوری پیشرفته به شمار می رود. حتی نسبت به برخی از کشورهای اروپایی در این حوزه در جایگاه بالاتری قرار دارد. پروفسور نهاوندچی  در خصوص استفاده ازفناوری های نوین در رشته نقشه برداری افزود: انجام فعالیت های نقشه برداری به صورت کلاسیک بسیار گران قیمت است، اما استفاده از فناوری و اطلاعات ماهواره ها به این حوزه بسیار کمک می کنند تا دسترسی به اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه شود.

در پایان همایش جلسه پرسش و پاسخ با حضور اعضای سازمان برگزار شد. گفتنی است حسین نهاوندچی مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی دریافت کرده و پس از اخذ مدرک دکتری در دانشگاه سلطنتی سوئد، به عنوان استاد تمام دانشگاه علم و صنعت نروژ مشغول به تدریس است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *