به مناسبت روز جهانی حیات وحش؛حیات وحش ۹۱

شمال ما: به مناسبت روز جهانی حیات وحش، اولین پایگاه اورژانس حیات وحش در استان گیلان افتتاح شد.

 

به گزارش ایسنا، امروز طی مراسمی اولین پایگاه اورژانس حیات وحش در پناهگاه حیات وحش سلکه تالاب انزلی افتتاح شد.

در این مراسم که به مناسبت سوم مارچ ( ۱۲ اسفند ) روز جهانی حیات وحش برگزار شد، قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ضمن شرح مختصری از فعالیت های انجام شده گفت : احداث و بهره برداری از این پایگاه که مدتها نیاز مبرم به آن در مجموعه محیط زیست گیلان احساس می شد در حدود یکصد میلیون ریال هزینه در برداشت.

وی افزود:این مرکز با زیربنای ۷۵ متر مربع دارای چهار جایگاه نگهداری حیوانات وحشی است که ۲ جایگاه آن اختصاص به پرندگان شکاری دارد، یک واحد آن مختص پرندگان آبزی و کنار آبزی است و یک واحد نیز برای نگهداری چهارپایان و پستانداران در نظر گرفته شده است.

محمدپور ادامه داد: در آینده اداره کل محیط زیست گیلان در نظر دارد دو مرکز اورژانس دیگر نیز در غرب و شرق استان گیلان احداث کند که البته مساعدت و عنایت ویژه مقام های ارشد استانی را در بخش تامین اعتبارات لازم، می طلبد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان که با حضور جمعی از نمایندگان تشکل های حامی محیط زیست همراه بود،مدعوین از محل اجرای پروژه احیای تالاب انزلی در پناهگاه حیات وحش سلکه واقع در جنوب تالاب انزلی و حوزه شهرستان صومعه سرا بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند پیشرفت و اجرای پروژه قرار گرفتند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *