به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان؛معصومه نیک کار ۰۳۶

شمال ما: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان از اهدای ۸۳۰ عنوان کتاب نو، ویژه کودک و نوجوان، به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی به مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست خبر داد.

معصومه نیک کار، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر لزوم توجه جدی به فرهنگ مطالعه، اظهار کرد: امروزه جایگاه کتاب در جامعه نیازمند حمایت ویژه است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید در میان خانواده ها نهادینه سازی شود، افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ اصیل کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه، امروزه به‌عنوان یک نیاز دیده می‌شود که باید به ویژه برای نسل جوان امروزی برنامه ریزی شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیازمند فرهنگ سازی مدون و برنامه ریزی شده است، گفت: آشنایی کودکان با کتاب، علاوه بر افزایش آگاهی، موجب واکسینه شدن آنان در برابر آسیب های اجتماعی می شود.

نیک  کار از اهدای بیش از ۸۳۰ عنوان کتاب نو، ویژه کودک و نوجوان، به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی به مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست خبر داد و تصریح کرد: این کتاب ها به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان و در راستای اشاعه فرهنگ مطالعه خریداری شده و به ۱۵ مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست استان اهدا می شود.

وی با تاکید بر اینکه کودکان نباید از امکانات لازم برای مطالعه و کتاب‌خوانی محروم باشند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرکت فرهنگی، گامی نو در راستای توسعه فرهنگ  مطالعه برای آینده سازان نظام باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *