نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:رمضانی012

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، لازمه تحقق دولت امام زمان(عج) را زمینه‌سازی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است.

به گزارش فارس، آیت‌الله رضا رمضانی در دیدار مردمی با اشاره به روز جمعه و منتظران ظهور امام زمان(عج) اظهار کرد: فرضیه‌های مختلفی درباره ظهور امام زمان(عج) بیان شده و بررسی سند روایت‌ها در این زمینه حائز اهمیت است.

وی به فرضیه دولت با قدرت فیزیکی امام زمان(عج) اشاره کرد و افزود: امروز در نظم نوین جهانی کشورهای سلطه‌گر به‌دنبال اداره جهان هستند اما هدف اصلی ظهور امام زمان(عج) ایجاد دولت اخلاقی است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با بیان اینکه دولت امام زمان(عج) بستر را برای کمال‌جویی انسان‌ها فراهم می‌کند، تصریح کرد: حکومت امام زمان(عج) برای تحقق عدالت است تا به کسی ظلم نشود.

رمضانی، هدف اصلی استقرار حکومت امام زمان(عج) را توجه به خلق در راستای عدالت خواند و بیان کرد: توجه به خود در عبودیت جلوه می‌کند.

*گفتمان، برهان و حکمت منطق امام زمان(عج)

وی، منطق امام زمان(عج) را گفتمان، برهان و حکمت ذکر کرد و گفت: سیره امام زمان(عج) برگرفته از امام علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید براینکه معرفت انسان را به عبودیت می‌رساند، خاطرنشان کرد: معرفت به خدا باید وجود داشته باشد تا مردم عبادت خداوند را به‌جا آورند.

رمضانی، امنیت را از ویژگی‌های دولت امام زمان(عج) عنوان کرد و یادآور شد: در زمان ظهور حضرت عیسی(ع) پشت سر امام زمان(عج) نماز اقامه می‌کند و این امر موجب می‌شود بسیاری از مسیحیان به امام عصر(عج) گرایش پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه امام زمان(عج) خلاصه تمام پیامبران و امامان(ع) است، اظهار کرد: تمام انسان‌ها به امام زمان(عج) عشق می‌ورزند زیرا ایشان محبوب دل‌ها است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان، هدف اصلی قیام امام زمان(عج) را عبودیت و بندگی انسان‌ها ذکر کرد و افزود: تحقق هدف مذکور نیازمند تشکیل دولت و فراهم کردن بستر است.

رمضانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است، تصریح کرد: زمینه‌سازی، لازمه تحقق ظهور امام زمان(عج) محسوب می‌شود و در بخشی از روایت‌ها به این موضوع تأکید شده است.

وی، خواستار اقدام‌های اصلاحی و تربیتی در جامعه شد و بیان کرد: با انجام امور اصلاحی می‌توان یاران امام زمان(عج) را تربیت کرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به ایجاد سیستمی امن و عدالت‌محور در ظهور امام زمان(عج) در تمام دنیا اشاره کرد و گفت: موضوع مذکور به این معنا نیست که انسان‌ها گناه نمی‌کنند بلکه اگر ظلمی بخواهد به دیگری انجام شود سیستم قضایی انتقام مظلوم را از ظالم می‌گیرد.

رمضانی با تأکید براینکه جامعه باید برای گردن‌کشان ناامن باشد، خاطرنشان کرد: حکومت امام زمان(عج) برای افراد مذکور ناامن است اما برای جوانان مشتاق عدالت نویدبخش محسوب می‌شود.

وی، ظهور دولت امام زمان(عج) را نیازمند افرادی با اراده قوی خواند و یادآور شد: اکنون دوره آزمون است و بسیاری در این آزمون مردود شدند.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با اشاره به اینکه صحنه سختی در دنیا ایجاد شده است، اظهار کرد: بعضی از افراد احساس می‌کنند دیگر مسؤولیتی ندارند اما اکنون مسؤولیت‌ها سخت‌تر است.

رمضانی، دنیای امروز را نیازمند ارادت به اهل بیت(ع) به‌ویژه امام زمان(عج) دانست و بیان کرد: ایجاد ارادت نیازمند توفیق الهی است و امیدواریم خداوند این توفیق را به ما بدهد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *