بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان؛شورای هماهنگی ۰۶۷

شمال ما: بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن اولین سالروز فاجعه سرزمین منا صادر شد:

یک سال از حادثۀ تلخ و فاجعه اندوهبار عروج و مجروحیت جمع کثیری از زائران خانۀ خدا و میهمانان حرم امن الهی در سرزمین منا می‌گذرد؛ حادثه‌ای که باعث شد احساسات مسلمانان جهان جریحه‌دار شود و موج عظیمی از غم و اندوه جهان اسلام را فرا‌گیرد. انعکاس اخبار، گزارش‌ها و تحلیل‌های این رخداد حزین و فاجعه عظیم در رسانه‌های جهان و کشورهای اسلامی همگان را بر این باور رساند که بی تدبیری آل‌سعود و اشتباهات آنان نقش کلیدی در رخ‌دادن این حادثه ناگوار داشت.

امروز ریاض به‌عنوان پایتخت پرورش افراط‌گرایان و تروریست‌ها، حافظ منافع رژیم سفاک و کودک‌کش صهیونیستی در منطقه گشته و دست در دست دشمنان اسلام با کشتار زنان، کودکان و مردم بی‌دفاع یمن به پشتوانه آمریکای جهانخوار و وابستگانش برای بقای رژیم منحوس اشغالگر قدس و همچنین تضعیف اتحاد کشورهای اسلامی می‌کوشد. آل‌سعود با جنگ‌افروزی و رفتارهای جاهلانه خود از رسالت اصلی خویش که خدمت به حجاج بیت‌الله‌الحرام است، باز مانده و بازیگر نقش اول سناریوی غرب برای تضعیف کشورهای اسلامی شده است. مسلمانان جهان به‌ویژه سران کشورهای اسلامی باید چاره‌ای برای اداره مناسک حج بیندیشند، زیرا خائنین‌ به حرمین در طول سال‌های اخیر نشان داده‌اند که لیاقت ادارۀ حج و شایستگی خدمت‌رسانی به حجاج حرم امن الهی را ندارند و امت بزرگ رسول‌الله(ص) باید واحد و یکپارچه نسبت به مدیریت حرمین شرفین، آئین و مناسک حج ابراهیمی، جان، مال و آبروی مسلمانان و رهایی آنان از چنگ این حاکمان مزدور صهیونیست‌ و دست‌نشانده دشمنان اسلام تلاش نمایند.

به خاک و خون کشیدن مردم مسلمان توسط تکفیری‌ها و تروریست‌های وهابی و جنایات‌شان در مناطق عراق، سوریه، یمن، بحرین و غزّه توطئۀ‌ مشترک استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای شرور و ایادی وهابی‌اش در منطقه است که حاصلی جز کشتار و آوارگی مردم بی‌گناه، ویرانی، فقر و عقب‌ماندگی، ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در بین مسلمانان جهان نخواهد داشت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان ضمن بزرگداشت اولین سالگرد عروج شهادت‌گونه مهاجران‌الی‌الله در حادثۀ خونین سرزمین منا، این جنایت بزرگ را ناشی از سوء‌مدیریت، بی‌کفایتی و عدم‌تعهد و مسئولیت آل‌سعود نسبت به حفظ امنیت و سلامت ضیوف‌الرحمان دانسته و از نهادها و سازمان‌های فرهنگی، عالمان دینی، فرهیختگان، دانشگاهیان، هنرمندان، شاعران، سازمان‌های مردم‌نهاد و عموم گیلانیان غیور دعوت می‌نماید تا با برگزاری مراسم، برنامه‌های فرهنگی و همایش‌های بصیرتی ضمن زنده نگه‌داشتن یاد و خاطرۀ شهدای حادثه منا و افشای جنایات استکبار به‌ویژه آل‌سعود، در راستای منویات ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و تحقق مطالبات ایشان که فرمودند: «حادثه منا نباید فراموش شود»، گام بردارند. بی‌تردید تلاش رسواگرانه امت مسلمان و اندوه بزرگ این حادثۀ دلخراش همچون انتفاضه‌ای پایه‌های کاخ متزلزل سردمداران جنگ‌طلب عربستان را ویران خواهد ساخت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *