داستانی که ادامه دار است...فیروز فاضلی 016

شمال ما: مدیرکل ارشاد که در بدو آغاز به کار از محبوبیت خاصی در بین افراد معتدل و اصلاح طلب برخوردار بود به تدریج و با گذشت زمان با انتقادات فراوانی از سوی رسانه ها مواجه شد. رسانه هایی که اعتقاد به گزینشی عمل کردن و حمایت این اداره کل از برخی از سایت های نزدیک و هم طیف دارند و اعتقاد دارند جلسات فرهنگی این سازمان با رنگ و بوی سیاسی برگزار می گردد.

مدتی است که برخی از پایگاه های تحلیلی استان انتقاداتی به عملکرد مدیرکل ارشاد وارد نموده اند. این انتقادات بیشتر پیرامون عملکرد مدیرکل دولت تدبیر و امید درباره رسانه های مجازی و همچنین سیاسی بازی است. اداره ای که به زعم بسیاری از مدیران این وبسایت ها بسوی سیاست زدگی در حال حرکت است.

داستان از جلسات فرهنگی این اداره آغاز شد. جایی که جلسات فرهنگی به جای بها دادن به کارشناسان فرهنگی و نخبگان به سمت و سوی دیگری حرکت کرد و پس از آن با انتقاد و دلخوری اهالی رسانه بابت تخصیص یارانه به تنها چند رسانه بیشتر شد و با لغو بیمه تعدادی از خبرنگاران تکمیل گردید.

وقتی پای صحبت مدیران رسانه های مجازی می نشینید از تبعیض گلایه می کنند. می گویند: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گیلان در بسیاری از موارد گزینشی عمل می کند! آنها معتقدند که برخلاف ادعای دکتر فاضلی برای اخذ مجوز ۲۵ وبسایت تنها تعداد محدودی از وبسایت های خبری بدون دخالت نمایندگان موفق به اخذ مجوز شده اند و در مجوزهای اخذ شده به وضوح دخالت نمایندگان مجلس قابل رویت است. آنها می گویند این آمار در استان های دیگر به مراتب پائینتر است! و باید همکاری جدی تری از سوی این اداره با وبسایت های مستقل انجام گیرد.

برخی دیگر با انتشار آمار یارانه ها، آنرا تبعیض آمیز و مصداق کامل بی حرمتی به سایر سایت های دارای مجوز خواندند و خواستار اطلاع رسانی نحوه محاسبه و تخصیص یارانه از سوی این اداره کل شدند. آنها می گویند: در بین سایت های منتشر شده نام هایی مشاهده می شود که همزمان و حتی زودتر موفق به اخذ مجوز شده اند اما یارانه ای به آنها اختصاص نیافت.

پس از آن نیز قطع  بیمه تعدادی از خبرنگاران گیلانی، بر نارضایتی ها افزود. حال باید ببینیم این مشکلاتی که به زعم فعالان خبری استان در این یکسال اخیر دامن اهالی رسانه و دلواپسان فرهنگ استان را گرفته چه موقعی رفع خواهد شد.

 

منبع: گیل اورنگ؛ احمد رمضانی


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “انتقادات به مدیر کل ارشاد برای چیست؟! رد پای پررنگ نمایندگان در دریافت مجوزها”

  1. سید می‌گه:

    برادر عزیز یارانه مطبوعات توسط معاونت مطبوعاتی اختصاص داده میشه,اداراه کل کاره ای نیست.
    هر سایتی هم یارانه نمی گیره.تعداد زیادی از سایت های با مجوز گیلان مثل اوای رشت ,گیلانیان و استارا خبر و…عمللا غیر قعال و نیمه فعال هستند.به اینا کسی یارانه نمیده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *