آیت الله عاملی:آیت الله عاملی ۰۱۱

وجود امام برای عاقبت به خیری عالم و اصلاح عالم است و به سبب وجود امام است که خداوند بلا را دفع می کند…

 

 

 

شمال ما: نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در مراسمی در رشت وظیفه بزرگ امام را تربیت انسان عنوان و اعلام کرد: امام مظهر غیرت الهی به بشریت است.

به گزارش شبستان، آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، در مراسم از نهضت خمینی (رحمه الله علیه) تا انقلاب مهدی (عجل الله تعای فرجه شریف) که شب گذشته (۱۱ خرداد) در مسجد فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) رشت برگزارشد، اظهار کرد: انبیای الهی مظهر رحمت خداوند به بشریت‌اند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند انسان را رها نکرده است و با فرستادن انبیای الهی و نزول کتب آسمانی به دنبال تربیت بشریت و بزرگ کردن قلب و روح آدمی است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به تربیت بشر از اهداف نزول انبیا و کتب آسمانی، اذعان داشت: هیچ ذلتی بالاتر از کوچکی قلب و محکومیت در بر برابر قوای نفس نیست و به همین خاطر خداوند از سر غیرت احکام را تشریع کرده و از روی محبت از جهات مختلف به انسان اهمیت داده است.

وی وظیفه بزرگ امام را تربیت انسان عنوان و اعلام کرد: امام مظهر غیرت الهی به بشریت است.

آیت الله عاملی اضافه کرد: از مظاهر غیرت الهی این است که بشر را خلق کرده و برای تربیت به امام سپرده است.

اسلوب صحیح تربیتی در دستان امام است

 وی با بیان اینکه اسلوب صحیح تربیتی در دستان امام است و تنها او برای تربیت بشریت و سلوک به سمت خداوند مرجعیت دارد، گفت: هزاران فرقه به ظاهر عرفانی در عالم وجود دارد که کرامت بشر را به نام عرفان و سلوک در هم شکسته است.

 نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به جایگاه ولایت در تعالیم اسلامی اشاره و اظهار کرد: صالح‌ترین انسان‌ها در تمام رده‌های مدیریتی شایستگی امامت جامعه را دارد.

وی از کارهای بزرگ دین اسلام را تعالیم احکام شرعی دانست و افزود: اگر تمام احکام شرعی در یک کفه ترازو و امر به معروف در کفه دیگر ترازو قرار گیرد در مقام مقایسه مانند نم نوک انگشت در برابر دریاست.

آیت الله عاملی اذعان داشت: تاکید خداوند به پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) مبنی بر اینکه اگر ولایت علی (علیه السلام) را بیان نکنی مانند این است که در ۲۳ سال گذشته کاری برای من نکرده‌ای، حاکی از اهمیت ولایت در مقایسه با سایر احکام شرعی است.

وی با بیان اینکه در هندسه احکام، احکام همه در یک سطح نیستند تصریح کرد: در مقام مقایسه احکام، مسئله مدیریت رهبری صالح بسیار خطیر است چرا که خداوند با رهبری صالح، عزت بندگانش را حفظ می‌کند.

اصلاح جامعه، مسئولیت بزرگ امام

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، مسئولیت امام را از رهگذر تربیت انسان‌ها، اصلاح جامعه دانست و افزود: بعد از پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) امت، امام را از جایگاهش محروم کرد و مرجعیت علمی اصلی، بیان احکام و حفاظت از مفاهیم دینی تعطیل شد.

وی یادآور شد: جامعه از این جهت ضربه خورد به خاطر همین کفران نعمت خداوند غضب کرد و امام دوازدهم را غائب کرد.

آیت الله عاملی اضافه کرد: وجود امام برای عاقبت به خیری عالم و اصلاح عالم است و به سبب وجود امام است که خداوند بلا را دفع می کند.

وی محور اصلاح را امام معصوم معرفی کرد و گفت: اصلاح جامعه انسانی فقط و فقط در دست صاحب الزمان( عجل الله تعالی فرجه شریف) است.

 خدمات اسلام به صلح جهانی

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه دنیا به دنبال صلح جهانی است، گفت: اسلام از طریق طرح‌های حکومت واحد جهانی، خانواده واحد جهانی، رهبریت صالح و مخالفت با افراط گرایی به صلح جهانی خدمت کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: تا وقتی که مرزهای جغرافیایی و حکومت‌های مختلف داریم درگیری در جهان وجود دارد و صلح جهانی محقق نخواهد شد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه صلح جهانی ابزارهای جهانی می‌خواهد و انفجار علمی نیازمند حکومت جهانی است، گفت: در روایات گفته شده بعد از ظهور عقول مردم کامل می‌شود و علوم پیشرفت می‌کند و در چنین شرایطی درگیری و نزاع که برخواسته از جهل است وجود ندارد.

وی با اشاره به طرح خانواده جهانی از خدمات اسلام به صلح جهانی، اظهار کرد: بنیانگذار این طرح پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) است. این طرح بیان می‌کند که همه انسان‌ها از یک خانواده‌اند و بزرگ خانواده خداوند است و بهترین فرد در این خانواده کسی است که نفعش برای مردم بیشتر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به رهبریت صالح از دیگر شئون خدمات اسلام به صلح جهانی اشاره و اعلام کرد: رهبریت صالح همان نظریه ولایت فقیه است.

آیت الله عاملی تاکید کرد: مشکل دنیای اسلام حکومت حاکمان سفیه است و راه علاج آن توسل به اصل ولایت فقیه است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *