نماینده ولی فقیه در گیلان:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: اسلام دین طرفدار حق شناسی است و نباید کسانی که حقایق دین را به مردم آموخته اند، فراموش شوند.

 

به گزارش ایرنا، آیت الله زین العابدین قربانی روز چهارشنبه در آیین پایانی جشنواره تدریس معارف دینی (شکوه اندیشه ) در مجتمع مطهری انزلی اظهار کرد : در صورت نبودن تعالیم این علما با بیان و زبان و قلمشان ، فرهنگ اسلامی و عاشورایی در جامعه وجود نداشت .
وی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و شهادت امام حسین (ع) افزود: امام حسین با شهادت و خطبه های خود دین را تبلیغ کرد و سرمایه های ما در تبلیغ دین شهادت امام حسین و سخنرانی های آن حضرت است.
وی به هفته دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: علاوه برعمل به وصیت های شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم باید به دیدار خانواده های آنها رفته و از آنان نیز قدردانی کرد.
وی با اشاره به دوران انقلاب و مبارزات معمار کبیر انقلاب اسلامی گفت: در آن زمان به مردم چنین باوری را القاء کرده بودند که روزگار دین سپری شده درحالی که اگر صحیفه امام و سخنرانی ها و نوشته ها و شاگردان امام نبودند انقلاب به ثمر نمی نشست .
آیت الله قربانی با بیان اینکه درآن زمان تشکیل حکومت اسلامی و کسب رتبه های برتر در علوم با هدایت دانشگاه ها از باورها به دور بود، تاکید کرد:با وجود تبلیغات منفی درباره انقلاب و خانه نشین شدن زنها و دعا خواندن مردان در منزل، امروز شاهدیم که ۶۰درصد دانشجویان را بانوان این مرز و بوم تشکیل داده و خانم ها از آقایان پیشی گرفته اند.
وی تصریح کرد:انقلاب نیروهای قدرتمندی تربیت کرد که هیچ قدرتی توانایی نگاه چپ به ایران را ندارد چرا که مجاهدان فی سبیل الله مشتاقانه از مرزهای اسلام دفاع می کنند.
وی یادآور شد: با وجود بقاع متبرکه زیاد در گیلان برخی از شهدا از برخی بقاع ما نیز برترند چرا که اینان با اجازه و دستور ولی فقیه خود برای شهادت رفتند درحالی که شاید امام زادگان ما چنین وظیفه ای را از امام زمان خود دریافت نکرده بودند.
آیت الله قربانی با تاکید بر تکریم از علمای ربانی خطاب به طلاب حاضر در مجلس گفت: ما باید قدرخودمان را بدانیم تا جامعه نیز قدرشناس ما باشد و باید به گونه ای رفتار کنیم که مردم از رفتار و کردار و نوشتار و گفتارمان بوی خدایی حس کنند.
به گزارش ایرنا، سومین جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین با قرائت بیانیه آیت الله جعفر سبحانی، از مراجع عظام تقلید توسط حجت الاسلام جعفر پژوم آغاز شد.
در بیانیه این مرجع تقلید آمده است: مکتب اهل بیت (ع) در پرتو تلاش علمی و عملی عالمان ربانی استوار و پابرجا شد و در سایه تحقیقات عمیق آنها در هر دوره جلوه ای تازه یافت و ابعاد ناگفته دین کشف و استخراج شد و در اختیار مردم قرار گرفت.
دراین مراسم از ۷۰نفر درچهار بخش پیشکسوتان تبلیغ و ترویج ، تبلیغ و تصنیف ، پیشکسوتان قرآنی و خانواده های شهدای مدافع حرم و شهدای منا تجلیل شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *