دکتر حسن تامینی:بانک آینده گیلان 045

شمال ما: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح حساب طرح سپرده حس زندگی در بانک آینده گیلان در راستای کمک به بیماران سرطانی، گفت: بانک آینده با آنکه یک نهاد اقتصادی است اما در زمینه نیکوکاری و دستگیری از بیماران پرهزینه سرطانی پیش قدم بوده و طرح حس زندگی، یک مشوق خوب برای اشاعه امور خداپسندانه و کمک به بیماران خاص و سرطانی است و یک نیاز برای مقابله و درمان این بیماری صعب العلاج می باشد.

دکتر حسن تامینی افزود: در زمینه کمک به بیماران سرطانی و بیماران خاص، کمک های دولتی جوابگو نیست و بسیاری از بیماران در تامین هزینه های درمانی خود ناتوان می باشند لذا کمک های خیرین به عنوان منبعی خودجوش می تواند، بسیار راهگشا باشد.

به گزارش روابط عمومی بانک آینده سرپرستی گیلان، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به سونامی سرطان در کشور افزود: آمار سرطان تا 20 سال آینده دو برابر می شود و هم اکنون بیش از نیم میلیون نفر در کشور با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کنند و سالانه حدود 90 هزار مورد مبتلا به سرطان و مرگ و میر 55 هزار نفر در کشور ثبت می شود که این موضوع بسیار نگران کننده است.

تامینی خاطر نشان کرد: سرطان شایع ترین بیماری صعب العلاج و پرهزینه جامعه امروز است و یک ضرورت است که نیکوکاران و نوع دوستان با کمک های هر چند ناچیز خود در رابطه با تامین منابع مالی برای مقابله با این بحران در کشور اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: بخشش و نیکی و دستگیری از محرومان و بخصوص بیماران صعب العلاج چیزی نیست که فرهنگ دینی و ملی ما از آن دور باشد و در طول تاریخ ملت ما همواره در وقف مال و کمک به نیازمندان کوتاهی نکرده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیشگیری، مقرون به صرفه ترین روش برای مقابله با سرطان و افزایش سطح سلامت جامعه است و در این زمینه رسانه ها می توانند با فرهنگ سازی و همچنین آموزش عمومی و آشنا نمودن مردم با علایم اولیه بیماری سرطان، در این زمینه نقش آفرینی داشته باشند.

شایان ذکر است که بانک آینده طرحی را با عنوان سپرده حس زندگی دارد که در آن علاوه بر تخصیص سود به سپرده های خیرین، در حدود 10 درصد سود از سوی بانک برای کمک به بیماران سرطانی در نظر گرفته می شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *