رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%b8%d8%b1%db%8c-91

شمال ما: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افزایش ۳۹ درصدی سرمایه‌گذاری صنعتی معادل یک‌هزار میلیارد تومان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ در این استان خبر داد.

 

علی منتظری امروز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به روند رو به رشد سرمایه‌گذاری صنعتی در گیلان اظهار کرد: در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ روند سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در استان افزایش داشته است.

وی به سرمایه‌گذاری ۳۶۰ میلیارد تومان صنعتی در سال ۹۲ در گیلان اشاره کرد و افزود: سال ۹۳ روند سرمایه‌گذاری صنعتی به ۴۴۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و ۲۱ درصد نسبت به سال ماقبل آن بیشتر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه ۷۱۰ میلیارد تومان پروانه واحدهای صنعتی در سال ۹۳ در استان صادر شده است، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌کنیم یک‌هزار میلیارد تومان در بخش صنعت گیلان سرمایه‌گذاری داشته باشیم و ۳۹ درصد بیشتر از سال گذشته است.

منتظری گیلان را جزو ۱۰ استان برتر در حوزه تولید و بازرگانی در کشور خواند و بیان کرد: در بخش صنعت رتبه ۱۳ کشور را کسب کردیم.

وی به وجود هماهنگی‌ها و تعامل در بخش صنعت گیلان اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ مورد متقاضی دریافت تسهیلات برای واحدهای صنعتی در استان داشتیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تصویب پرداخت تسهیلات به ۶۵۰ واحد صنعتی و کشاورزی گیلان، خاطرنشان کرد: ۵۰۰ مورد از پرونده‌ها به بانک‌های عامل ارجاع شده و به ۶۵ مورد تسهیلات پرداخت شده است.

منتظری به فعالیت دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید گیلان در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اشاره کرد و یادآور شد: امسال ۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی گیلان در نظر گرفته شده و تلاش می‌کنیم این تسهیلات به‌موقع جذب شود.

وی با بیان اینکه گیلان یکی از استان‌های مستعد برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت است، اظهار کرد: در مدت سه سال گذشته گیلان رتبه برتر بهبود فضای کسب و کار در کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به تدوین برنامه راهبردی صنعت استان اشاره کرد و افزود: تا پایان امسال گیلان قطب تولید صنایع سلولزی در کشور می‌شود.

منتظری با اشاره به اینکه بیشترین مواد اولیه سلولزی کشور در گیلان وجود دارد، بیان کرد: در صنایع مذکور از ضایعات چوب استفاده می‌شود ضمن اینکه به‌دنبال واردات مواد اولیه برای صنایع سلولزی هستیم.

وی از توسعه زراعت چوب در گیلان خبر داد و تصریح کرد: زراعت چوب می‌تواند در تمام حوزه‌ها تاثیرگذار باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به واردات سالانه یک‌میلیون متر مکعب مواد سلولزی در کشور اشاره کرد و گفت: موقعیت مناسبی در بازار برای عرضه صنایع سلولزی وجود دارد.

منتظری با بیان اینکه به‌دنبال ایجاد شهرک مبل در گیلان هستیم، خاطرنشان کرد: زمینه صادرات صنایع چوبی در استان فراهم شده است.

وی در پایان به رشد خوب صنایع دارویی در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در بخش صنایع غذایی عقب هستیم و در این زمینه باید فعالیت‌های بیشتر و حرفه‌ای انجام شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *