رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش:زباله 032

شمال ما: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش گفت:افزایش حجم زباله های تولیدی در طبیعت می تواند تهدیدی برای بهداشت عمومی تلقی شود.

 

به گزارش ایسنا، کورش حیدرنژاد امروز در دومین کارگروه مدیریت پسماند شهرستان تالش که با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری تالش برگزار شد ،گفت:در این کارگروه در خصوص موضوعات و چالش های مربوط به مدیریت پسماند شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: ما بر اجرای کامل طرح مدیریت و تفکیک پسماند از مبدا و انجام اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی در این زمینه در سطح مدارس تاکید داریم.

حیدرنژاد ادامه داد:آموزش شهروندان و نصب بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی از جمله راهکارهای برون رفت از چالش‌ های زیست محیطی شهرستان است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش از افزایش حجم زباله های تولیدی دربخش های مختلف و پراکندگی آن در طبیعت خبرداد و گفت:این امر موجب افزایش آلودگی محیط زیست می‌شود و در صورت ادامه ،این روندمی تواند تهدیدی برای بهداشت عمومی تلقی شود.

وی تاکید کرد:برای حل مشکلات زیست محیطی تالش اجرای قانون مدیریت پسماند ضرورت دارد.

کورش حیدرنژاد از انجام آموزش های زیست محیطی در بین دانش آموزان و مربیان و فرهنگیان از جمله اولویت های بخش آموزش این اداره خبرداد و افزود:آموزش می تواند تاثیر قابل توجهی در تقویت فرهنگ زیست محیطی و رسیدن به اهداف توسعه پایدار داشته باشد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان تالش گفت:آشنایی دانش آموزان با علوم پایه زیست محیطی در مقاطع مختلف تحصیلی می تواند روحیه سازگاری و حس مسئولیت پذیری در حفاظت از منابع طبیعی را در آن ها تقویت کند.

وی تصریح کرد:آموزش باید شناخت افراد را افزایش دهد و انگیزه های لازم را برای حفظ محیط زیست در آنان تقویت کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *