مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان:نیکخوی ۰۱۱

شمال ما: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: ۴ طرح بزرگ عمرانی شرکت آب منطقه‌ای در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

مجید نیکخوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، پیشاپیش با تبریک فرا رسیدن ایام پربرکت یوم الله دهه فجر، اظهار داشت: دهه فجر یادآور خاطرات و ارزش‌های والا و دستاوردهای بسیار ارزشمندی است که روز به روز تجلی آن فراگیرتر و گسترده‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای گیلان در ایام پیش رو ۴ طرح بزرگ عمرانی را به بهره‌برداری می‌رساند، خاطرنشان کرد: جاده موقت پونل خلخال، سد لاستیکی دهنه‌سر و دو ایستگاه پمپاژ از طرح‌های قابل افتتاح شرکت آب منطقه‌ای گیلان در ایام دهه فجر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان اعتبار هزینه شده سه طرح سد لاستیکی دهنه‌سر و دو استگاه پمپاژ را ۸۱ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای بهره‌برداری از پروژه جاده موقت پونل خلخال(تونل تخلیه‌کننده تحتانی) اعتباری بالغ بر ۶ هزار ۹۰۰ میلیون یورو هزینه شد.

وی اجرای این پروژه‌ها را در شهرستان‌های آستانه آشرفیه، رضوانشهر و لاهیجان نام برد و افزود: با بهره‌برداری از دو طرح راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ در لاهیجان، بهبود تأمین آب ۵۵ هکتار از اراضی کشاورزی در لاهیجان تأمین می‌شود.

نیکخوی تصریح کرد: با بهره‌برداری از تونل تخلیه کننده تحتانی جاده موقت پونل خلخال ضریب ایمنی تردد در جاده پونل خلخال در محدوده بدنه سد شفارود تا زمان اتمام کار پروژه تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه در ایام دهه فجر کلنگ سه پروژه احداث سد در گیلان به زمین می‌خورد، خاطرنشان کرد: کلنگ دو سد لاستیکی در فومن و ماسال و یک سد مخزنی در رودبار با اعتباری پیش‌بینی شده بالغ بر ۵۴۰ میلیارد ریال در ایام دهه فجر به زمین می‌خورد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *