شهردار رشت خبر داد:ثابت قدم ۰۳۷

شمال ما: شهردار رشت در مراسم افتتاح دوسرای محله چمارسرا و شهرک قدس در منطقه گفت:با راه اندازی سرای محلات بیشترین تمرکز مدیریت شهری در حوزه نظارت خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم با گرامیداشت دهه کرامت در مراسم افتتاح دوسرای محله چمارسرا و شهرک قدس در منطقه اظهار کرد: امروز آنچه که به لحاظ مکانی و فضایی فلسفه وجودی موضوعات فرهنگی و اجتماعی در شهر است در مناطق ۵ گانه شهرداری رشت متبلور شده است.

شهردار رشت با اشاره به راه اندازی سرای محلات از سال ۹۴ اضافه کرد: سرای محلات مکانی است که در آن چکیده فعالیت‌های فرهنگی آموزشی تبلیغی و پیشگیرانه در قالب فرهنگ سازی و آگاهی رسانی مردمی آغاز و براین اساس در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی. و… شاهد ارتقا موضوعات اقتصادی براساس فرآیندهای مشارکتی شهروندان خواهیم بود.

وی استقرار اشتغال پایدار و ارتقا درآمد هزینه‌ای شهروندان را از دیگر اهداف راه اندازی سرای محلات برشمرد و افزود: بنابر برنامه‌ریزی ۴ ساله،شهرداری رشت باید درآمد و هزینه‌های خود را در بحث نگهداشت شهر براساس یک اسلوب معین برمبنای بهای تمام خدمات در نگهداری فضاهای شهرداری تعیین کنند.

این مسئول با تاکید برارتقا آگاهی بخشی و مشارکت شهروندی در بحث سرای محلات خاطرنشان کرد:طی یک سال گذشته با راه اندازی سرای محلات ضمن ارتقاء پایگاه اجتماعی مبتنی بر محوریت محلات زمینه‌های مشارکت اجتماعی در مقیاس کوچکتر در راستای ارائه خدمات سریع به شهروندان فراهم شد.

دکتر ثابت قدم تاکید کرد:نگاه تمرکز زدایی، و دادن اختیار به مناطق و برون سپاری فعالیت هایی چون صدور پروانه ساختمانی در قالب بخش خصوصی از دیگر سیاست های شهرداری است تا بدین وسیله خدمات رسانی به مردم توسط شهروندان انجام و مجموعه مدیریت شهری بیشترین تمرکز خود را در بخش نظارت معطوف می‌کنند.

شهردار رشت با قدردانی از مدیر منطقه ۴ در راه اندازی سومین سرای محله آن منطقه یادآور شد:این فضاها با نگاه تفاهمی با سازمانهایی چون کمیته امداد فنی حرفه ایی و مرکز بهداشت با نگاه مشارکتی و نگاه پیشگیرانه در راستای ارتقا سرمایه های شهروندی راه اندازی شده است.

سرای محلات حلقه ارتباط شهروندان با شهردار است

در بخش دیگری از این مراسم مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت ضمن قدردانی از حضور شهردار در افتتاح همزمان دو سرای محله در منطقه ۴ اظهار کرد: سرای محله منطقه چمارسرا که یکی از منطق درجه یک و پرتردد شهر است انتظار بازخورد مناسبی در این سرای محله است.

علی مقصودی پرداختن به بحث مسجد محوری را یکی از سیاست های حاکمیتی عنوان کرد و گفت:با توجه به پتانسیل های خاص موجود در مساجد منطقه ۴ رشت آمادگی بهره‌مندی از این فضاها در قالب سرای محله کاملا مهیا است.

وی سرای محله را مهم ترین حلقه ارتباطی شهروندان با شهردار برشمرد و اضافه کرد:با توجه به اهمیت بالای سرای محله شایسته است تا با شناسایی معتمدین محلات و انتخاب شورایارها برنامه ریزی‌های مناسبی در استمرار و استحکام این ارتباط داسته باشیم.

شهردار منطقه ۴ با قدردانی از همکاران خود در حمایت از سنبل آبی تالاب عینک خاطرنشان کرد:با توجه به پتانسیل موجود در این تالاب شایسته نیست تا ما حتما منتظر یک سرمایه گذار برای بازدهی سود درازمدت باشیم بلکه میتوان با حمایت از طرحهای کوچک همچون راه اندازی قایق های پدال رو و سایر طرح های زود بازده در این تالاب توسط شهروندان در ارتقا اقتصاد محلی گام برداشت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *