رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت خبر داد:فاطمه شیرزاد 031

شمال ما: رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت از افتتاح سامانکده زنان در این شهر خبر داد.

 

به گزارش فارس، فاطمه شیرزاد امروز در گفت‌وگویی با اشاره به ایجاد سامانکده زنان در این شهر اظهار کرد: به‌زودی ساختمان سامانکده ۱۰ تختخوابه زنان در محله حمیدیان رشت افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: برای تجهیز و افتتاح ساختمان مذکور در بودجه سال امسال مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گفته رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت، اکنون یک سامانکده ۲۰ تختخوابه به همراه گرم‌خانه با نظارت شهرداری رشت مشغول به فعالیت است.

وی با بیان اینکه در گذشته در مدت زمان کوتاهی سامانکده شهرداری رشت با مشارکت بخش‌خصوصی فعالیت می‌کرد، یادآور شد: اکنون سامانکده و گرم‌خانه زیر نظر شهرداری رشت فعالیت می‌کند.

شیرزاد تصریح کرد: برای پیشگیری از بیماری‌های خطرناک واکسیناسیون کارتن خواب‌های ۵۵ محله رشت با مشارکت مرکز بهداشت و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر این شهر و انجمن مردم‌نهاد کارتن خواب‌ها برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در طرح مذکور تعداد ۱۳۰ نفر از کارتن‌خواب‌های رشت علیه بیماری هپاتیت B واکسینه شدند، یادآور شد: این نخستین مرحله واکسیناسیون هپاتیت B مربوط به کارتن خواب‌های شهر رشت است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اقدام مذکور را با همکاری کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت، مرکز بهداشت رشت و NGO کارتن خواب‌ها انجام شد.

وی با تصریح بر اینکه اکنون یک وعده غذای گرم در سامانکده و گرم‌خانه شهرداری رشت به کارتن‌خواب‌ها داده می‌شود، گفت: به‌زودی اقدام‌های خوبی در زمینه رسیدگی به وضعیت کارتن‌خواب‌ها اجرایی می‌شود.

به گفته شیرزاد، با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر و NGOها می‌توان برنامه‌های بهتری برای بهبود وضعیت کارتن‌خواب‌ها انجام داد.

وی با بیان اینکه کارتن‌خواب‌ها به غذای گرم، مکان خواب و استحمام نیاز دارند، یادآور شد: باید با تعامل و همراهی دیگر سازمان‌ها نیازهای این افراد برطرف شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *