شهردار در صحن علنی شورای شهر رشت خبر داد:ثابت قدم 021

شمال ما: شهردار رشت از افتتاح خط ویژه اتوبوس بی آر تی تا پایان هفته جاری در این کلانشهر خبر داد.

 

به گزارش ایرنا، محمدعلی ثابت قدم عصر روز یکشنبه در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت در صحن شورا با تشریح چگونگی خریداری اتوبوس ها برای خط ویژه بی آر تی افزود: ۲۰ دستگاه اتوبوس برای راه اندازی در این خط ویژه خریداری شده است.
وی اظهار داشت: با بهره برداری از ۲۰ دستگاه اتوبوس ویژه خط بی آر تی ، تعداد اتوبوس های فعال در کلانشهر رشت به عدد ۵۰ می رسد.
شهردار کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: در زمان حاضر ۹۰ دستگاه اتوبوس در دست تعمیر است.

* نیاز به یکصد و ۸۰ اتوبوس در کلانشهر رشت
ثابت قدم در ادامه سخنان خود که عصر امروز یکشنبه به منظور پاسخگویی در صحن شورا حاضر شده بود، بیان داشت: بر اساس طرح جامع به یکصد و ۸۰ اتوبوس در کلانشهر رشت نیاز داریم.
وی اظهار کرد: بر اساس طرح جامع ترافیک حمل و نقل و زمان بندی افق ۱۴۰۴ تعداد ناوگان ما در حوزه های مختلف بایستی نسبت معقول داشته باشد، که اکنون در حمل و نقل همگانی، شبه همگانی و خصوصی نسبت های متفاوتی را مشاهده می کنیم.
وی با بیان این که عمده مشکل در کلانشهر رشت در حوزه حمل و نقل است، ادامه داد: این بخش بیشترین حجم بودجه ای در شهرداری کلانشهر رشت را به خود اختصاص می دهد.
شهردار کلانشهر رشت با اشاره به هزینه های تملک در حوزه مسیرهای عمومی خاطر نشان کرد: بیش از ۵۰ درصد بودجه در بخش تملک در حوزه ترافیکی است.
وی حمل و نقل را ریشه اصلی مشکلات شهری عنوان و تصریح کرد: ما می توانیم تا نسبت معقولی تعریف درستی از حمل و نقل داشته باشیم تا عمل کنیم.

* یک هزار و ۵۰۰ تاکسی در رشت باید بهسازی شوند
شهردار رشت در ادامه با اشاره به ضرورت بهسازی ناوگان در حوزه تاکسیرانی بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ خودرو تاکسی در این کلانشهر باید مشمول بهسازی شوند.
وی تعداد تاکسی های دارای مجوز را شش هزار و ۴۰۰ خودرو عنوان و یادآور شد: از این تعداد، ناوگان مورد نیاز ما از سه هزار تجاوز نمی کند.
ثابت قدم بیان داشت: نرخ کرایه تاکسی بایستی مورد توجه قرار گیرد و این نرخ ها بایستی به عدد واقعی خود برسد.

* گزارش تفریغ بودجه به موقع ارسال خواهد شد
شهردار کلانشهر رشت در پاسخ به یکی از سووالات اعضای شورا در رابطه با علت عدم ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۲ تا ۹۴ گفت: تفریغ بودجه شهرداری را به موقع می دهیم تا مورد بررسی شورای اسلامی کلانشهر رشت قرار گیرد.
وی با بیان این که تفریغ بودجه سال ۹۰ و ۹۱ شهردای رشت به شورا ارسال شده، یادآور شد: تفرغ بودجه سال ۹۳ تا ۳۱ تیرماه و ۹۴ تا پایان مرداد امسال به شورا گزارش داده می شود.

* جواب سووال مربوط به باج خواهی را نمی دهم
وی در ادامه در پاسخ به سووال مجید رجبی ویسترودی یکی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت در رابطه با سخنان شهردار در نشست خبری ماه جاری با موضوعاتی از جمله باج خواهی اظهار کرد: جواب این سووال را نمی دهم چون جزء سووالات کتبی اعلام شده به من نیست.
شهردار کلانشهر رشت بیان داشت: فایل صوتی مربوط به نشست خبری ماه جاری با خبرنگاران موجود است و هر عضو شورا می تواند همه مطالب را به درستی دریافت کنند.

علت تاخیر در راه اندازی خط ویژه بی آر تی، علت عدم ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۲ الی ۹۴ شهرداری علیرغم تصریح ماده قانونی در ماده ۶۷ قانون شهرداری و تذکر اعضا و دلیل وضعیت نامطلوب و نابسامان ناوگان اتوبوس کلانشهر رشت سه سووالی که مکتوب از سوی شورا طی هفته گذشته به شهردار برای پاسخگویی اعلام شده بود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *