شمال ما: با تلاش ماموران پلیس فتا فارس خانم منشی که از حساب صاحب کار خود به صورت غیر مجاز برداشت و خرید اینترنتی انجام داده بود، دستگیر شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، رئیس پلیس فتا استان فارس از کشف پرونده برداشت غیر مجاز در شیراز خبر داد که بسیار در پرونده های پلیس فتا رایج، و با موضوع مشابه اتفاق افتاده است.

سرهنگ “سیدموسی حسینی” در این خصوص توضیح داد: شاکی این پرونده یک پزشک می باشد که با اعتماد به منشی مطب، اطلاعات کارت اعتباری خود را دراختیار وی قرار می دهد.

وی ادامه داد: منشی که اطلاعات کارت اعتباری شاکی را در اختیار دارد با استفاده از اینترنت اقدام به خرید گوشی تلفن همراه نموده و از حساب وی مبلغ ۳۵ میلیون ریال برداشت می کند.
رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی، احضار و در بازجویی به جرم انتسابی خود اعتراف کرد.

حسینی افزود: این متهم در اظهارات خود می گوید؛ زمانی که در اینترنت مشغول جستجو کردن صفحات بودم، تبلیغ فروش یک گوشی تلفن همراه هوشمند، توجه من را جلب کرد، اما به این دلیل که توان خرید آن را نداشتم با استفاده از حساب دکتری که در مطب وی مشغول به کار هستم اقدام به خرید اینترنتی کردم که هیچوقت تصور نمی کردم روزی شناسایی شوم.

وی بیان کرد: در روزهای آغاز بکار این منشی در مطب، دکتر کارت عابربانک و اطلاعات حساب بانکی اش را به او سپرده تا برایش چند خرید انجام دهد و به این طریق از مشخصات حسابش با اطلاع می شود و با فعال کردن رمز دوم به وسیله اینترنت، از حساب وی خرید می کند.

رئیس پلیس فتا استان فارس به شهروندان هشدارداد: آن دسته از افرادی که اطلاعات حساب بانکی یا کلمات عبور خود را در اختیار نزدیکان یا دوستان خود قرار می دهند، نه تنها زمینه ارتکاب اینگونه جرائم را برای افراد فراهم می کنند، بلکه ممکن است خود را متحمل خسارت گردانند و مشکلاتی را برای خود و اطرافیان به وجود آورند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *