به دلیل مشکلات تغذیه و بهداشت؛دانشکده بنت الهدی ۰۱۱

شمال ما: مشکلات تغذیه و بهداشت کار را به جایی رساند که دانشجویان معلمان پردیسِ شهید بنت الهدی صدر(خواهران) گیلان، در اقدامی خودجوش دست به اعتصاب غذا زدند.

این دانشجویان که مدتها بود اعتراضات خود را مبنی بر وضع غیرقابل تحمل غذا و مشکلات بهداشتی و رفاهی در خوابگاه به گوش مسئولین دانشگاه می رساندند، اما چیزی جز برخورد تند مسئولین دانشگاه، عایدشان نمی شد، حتی در گفتگوی صریح متحصنین با مسئولین که در غذای ما حشرات پیدا شده پاسخ این بوده که این حشرات دارای پروتئین می باشد و برای شما مفید است.

این شرایط در حالتی پیش آمده که پولِ این غذاها به اجبار از دانشجویان دریافت میشود، یعنی ماهانه حدود ۲۰۰ هزار تومان، اما در نهایت غذا سهم سطل زباله ها میگردد.

این اعتصاب درست زمانی رخ داد که روز دوشنبه، باید تخم مرغ هایی که حتی پخته نشده بودند را نیز به عنوان وعده شام تحمل میکردند!

در نهایت دانشجومعلمان تصمیم گرفتند که از فردای آن روز یعنی سه شنبه مورخ ۵ خرداد ۹۳ دست به اعتصاب غذا بزنند و اینبار از این روش اعتراض خودرا به گوش مسئولین برسانند.

همه این اعتراضات در حالی بود که ریاست پردیس اصلاً در دانشگاه حضور نداشت.

این دانشجویان دلایل این اعتصاب را علاوه بر مشکلات غذا، فضای غیربهداشتی خوابگاه و حسینیه شهدا و بیرون زدن فاضلاب دانشگاه درست در مجاورت مزار شهدای گمنامی که غریبانه در گوشه ای از دانشگاه به دست بی محلی مسئولین سپرده شده اند، عنوان کردند.

منبع: پیک دانشجو


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *