پس از ۱۳ سال انتظار؛بلورچیان 016

شمال ما: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از مصوبه دولت برای تامین اعتبار لازم برای اتمام مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین جهانگیر بلورچیان صبح یک شنبه در نشست هماهنگی سفر رییس جمهور به استان گیلان با اشاره به اینکه مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان از سال ۱۳۸۰ شروع به ساخت شده و تاکنون تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید تلاش‌های بسیاری برای شروع مجدد ساخت این مجتمع انجام‌گرفته و مجری ساخت این مجتمع به اداره کل ارشاد گیلان واگذارشده است.

وی بابیان این‌که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این خبر را به نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل اعلام کرده است گفت: انتشار این پیام در آستانه سفر پربرکت رییس‌جمهور به استان گیلان باعث شادی و سرور هنرمندان فرهیخته شهرستان لاهیجان شده است.

به گفته این مسئول در سال گذشته اعتباری بالغ‌بر ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای اتمام ساخت فاز نخست اختصاص پیداکرده و فاز نخست این مجتمع شامل سالن آمفی‌تئاتر تا بهمن امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

جهانگیربلورچیان به جایگاه لاهیجان به‌عنوان یکی از شهرستان‌های مهم فرهنگی و هنری استان گیلان اشاره کرد و یادآور شد: لاهیجان با دارا بودن پتانسیل‌های زیاد، فاقد مکان مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری بوده و در طول دو سال گذشته همه مسئولان استان و شهرستان برای پیگیری اتمام ساخت مجتمع فرهنگی بسیج شدند تا به درخواست هنرمندان این شهرستان پاسخ مثبت دهند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان هنرمندان این شهرستان را ازجمله هنرمندان مطرح کشور نام برد که در بسیاری از جشنواره‌های ملی و بین‌المللی درخشیده‌اند و نام لاهیجان در تاریخ هنر ایران با اسامی بزرگان زیادی ثبت‌شده است.

وی با تأکید به این نکته که با فراهم کردن امکانات لازم بهتر می‌توانیم فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی خود را به نسل جوان و آینده‌سازان ایران منتقل کنیم خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده احداث نگارخانه استاد حسین محجوبی از نقاشان برجسته جهان که اهل لاهیجان هستند، در اداره ارشاد اخذ و همین نگارخانه باعث برگزاری رخدادهای بزرگی درزمینهٔ هنرهای تجسمی در لاهیجان شده است.

وی از هنرمندان لاهیجان دعوت کرد با حضور در مراسم استقبال از رییس‌جمهور در شهر رشت قدردانی خود را از حمایت‌های دولت تدبیر و امید و به‌خصوص وزیر پرتلاش فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان دهند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *