چرا با مشوشان افکار عمومی برخورد نمی شود؟ثابت قدم 021

شمال ما: متاسفانه برخی از شورانشینان رسالت خویش را فراموش کرده اند و کاری جز مصاحبه های تند و ضد توسعه درباره شهردار رشت و تحریک دیگران ندارند.

گویا خصومت و دشمنی برخی از اعضای شورای شهر رشت با شهردار رشت سری دراز دارد که هر حرکت شهردار را انتخاباتی و تبلیغاتی اعلام می کنند و البته خودشان دم از مردمی بودن می زنند. تمام کسانی که در این شهر زندگی می کنند تا حد زیادی به مشکلات شهر رشت واقفند. انتظار حل این مشکلات که ناشی از ده ها سال سو مدیریت است در چندین ماه نه تنها ضعیف بلکه غیر ممکن است. بنابراین گفتن مشکلات، هوچی گری، ادعای تنها بودن در دفاع از حقوق شهروندان و یا بهانه جویی های غیر علمی و غیر کارشناسی نمی تواند باعث مردمی شدن شخص شود.

مردم از شورای شهرشان و شهردار منتخب همین شورا انتظار شق القمر ندارند اما دیدن این افراد در یک جبهه و تلاش برای ساختن و توسعه شهر مطالبه به حق شهروندان است. شهروندان به نمایندگان خود رای نداده اند تا رشت را تبدیل به میدانی برای نبرد بر روی منافع شخصی و گروهی تبدیل کنند. آنها از سوی مردم انتخاب شدند تا برای توسعه شهر تلاش کنند و اگر فاقد توانمندی های لازم در این عرصه هستند حداقل به احترام آن تعداد رای سالمی که از سوی مردم کسب کردند مانند یک نماینده رفتار کنند.

انتقاد از اجرای طرح هایی که سال ها تحقیق بر روی ان ها انجام گرفته و تاثیرات آن بر همگان اثبات شده است نیازمند ارائه مستندات علمی است. نمی توان به بهانه های سیاسی بودن و یا تبلیغاتی جلوه دادن امور از اقدامات مردمی و اجتماع محور چشم پوشی کرد. برشمردن مشکلات و سیاسی جلوه دادن هر اقدامی از سوی برخی افراد کمکی به این شهر نمی کند. آنچه که می تواند شهر رشت را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهد همکاری و ارائه راه حل اجرایی برای مشکلات است که البته انتظار آن از اینگونه افراد که تخصص لازم در امور شهری را ندارند انتظار زیادی است.

 

منبع: کاسپی نیوز


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *