دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان:کربلایی011

شمال ما: دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان گفت: ولایت‌پذیری جریانات و دارندگان سلیقه‌های سیاسی، مانع از پذیرش طرح‌ها و نقشه‌های بیگانگان می‌شود.

حسن کربلایی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان مجموعه‌ای از افراد با تفکرات، سلیقه‌ها و عقاید غیرمأنوس بعضاً مخالف در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستند و گاهی ممکن است آنان در کنار هم قرار گیرند ولی به‌شدت نگران یکدیگرند.

وی افزود: البته اصلاح طلبانی هستند که با مجموعه‌ای از اصولگرایان تفاوت چندانی ندارند، بعضاً معتقد به استقلال و پایداری جمهوری اسلامی و پایبند به اصول قانون اساسی و دارای توان اطاعت‌پذیری در برابر فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند، آنان به‌شدت با تندروی‌های فتنه‌گر یا برخی جریان‌های اصلاح‌طلب غیر معتقد به اصول قانون اساسی مخالف هستند ولی قدرت و توانایی جدا کردن حساب خود از فتنه‌گران را ندارند و آنان باید حسابشان را از سایرین جدا کنند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه تنها وجه مشترک اطلاح طلبان اصولگرا با سایر جریانات اصلاح‌طلب این است که تمایلی به همکاری با اصولگرایان ندارند، خاطرنشان کرد: این افراد که اصطلاحاً در سلایق سیاسی خرج خود را از اصول گرایان جدا کرده و یا روابط فامیلی و خانوادگی با جریانات گوناگون اصلاح‌طلب مانع قطع ارتباط کامل آنان می‌شود.

وی افزود: گروه دیگری از جریان اصلاحات کاملا تفکرات لیبرالیستی داشته و در مراحلی با جریان ضد انقلاب و بیگانگان نیز همکاری کردند و با اصلاح طلبان فراری خارج از مرزها ارتباط دارند و این افراد که در فتنه ۸۸ نیز از ناحیه آمریکا و استکبار جهانی حمایت شدند.

کربلایی بیان کرد: به نظر می‌رسد گروه اول راهی ندارد جز این که حساب خود را از این جماعت جدا کرده تا بدنامی‌ها و زشتی‌های رفتاری آنان دامنشان را نگیرد و اصل برائت از کفار و منافقین و مشرکین و کسانی‌که خلاف ارزش‌های نظام فعال هستند را باید گروه اصلاح طلب اصولگرا رعایت کند.

وی تصریح کرد: البته به نظر می‌رسد به‌شدت بین این دو گروه از جریان اصلاح طلب بر سر بسیاری از مسائل و اصول انقلاب اختلاف نظر وجود دارد لیکن تلاش می‌کنند در برابر جریان اصولگرا هرگونه اختلاف نظر را بین خود خاموش نگاه داشته و یا نفی کنند تا به اصطلاح معروف کم نیاورند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان افزود: انتظار این است که جریان اصلاح طلب اصول گرا بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی و اصول متمم قانون اساسی در این روش و منش تجدید نظر کرده و با سرعت هرچه تمام‌تر جریان نفاق و فتنه به‌ویژه فتنه‌گران سال ۸۸ را از خود طرد کرده و دامن خود را پاک کنند.

کربلایی با اشاره به اینکه گروه سومی از اصلاح طلبان نیز هستند که نه مثل گروه اول معتقد به ارزش‌ها و اصول انقلاب هستند و نه اعتقاد دارند که باید با نظام ایران مقابله کرد، اظهار کرد: آنان بیشتر به تصاحب پست‌ها می‌اندیشند و اگر زندگی بی مشکلی داشته باشند انگیزه‌ای برای مقابله با نظام ندارند، این جماعت بیشتر در ایام انتخابات در کنار گروه‌های دیگر جمع می‌شوند.

وی گفت: از دیدگاه اصلاح طلبان فعال این جماعت سوم فرصت‌طلبانی هستند که خود را به جریان اصلاحات چسبانده‌اند و کم کم در عرصه های میدانی پا به عرصه می‌گذارند و هرجا پول و پست و مقام باشد هویدا می شوند، بعضی از آنان در دولت های اصولگرا نیز پست‌هایی داشته و خود را همگام ساخته اند تا از مدیریت‌ها حذف نشوند و نکته قابل توجه در مورد همه جریانات اصلاح طلب این است که جریان اصلاحات به‌شدت از سوی استکبار جهانی مورد حمایت قرار می‌گیرد و مورد طمع بیگانگان هستند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان با بیان اینکه بایستی عقلای جریان اصلاح طلب کمی به خود بیاندیشند و رفتارهای خود را نقد و مراقبت کنند تا به دام استکبار نیافتند، اظهار داشت: معمولا جریان معاند و ضد انقلاب خارج از کشور و مستکبرین عالم از این طائفه اصلاحاتی برای نفوذ در کشور بهره می‌گیرند و مشکلاتشان را حل می‌کنند اما جریان‌های اصولگرا نیز دارای اختلاف نظر هستند لیکن روی اصول قانون اساسی، ولایت‌پذیری، دفاع از نظام، عدم همکاری با بیگانگان، صدور انقلاب، حمایت از مستضعفان و محورقرار دادن روحانیت اشتراک نظر جدی دارند.

کربلایی با تأکید بر اینکه اختلاف نظر بین جریان اصولگرا بیشتر در راهکارها و روش‌های دستیابی به اهداف و دیدگاه‌های نظام جمهوری اسلامی است، گفت: اصولگرایان گاهی در انتخابات حساس شده و سلیقه خود را کنار می‌گذارند و حتی گاهی دچار اشتباه شده و میدان را به گروه رقیب واگذار می‌کنندو برخلاف جریان اصلاحات، اصولگرایان به هیچ وجه مورد طمع بیگانگان نیستند و به اصطلاح معروف استکبار جهانی مایل است نظام جمهوری اسلامی و حامیان و طرفدارانش را یکباره از میان بردارد تا راه نفوذ در ارکان جمهوری اسلامی هموار شود.

وی خاطرنشان کرد: اصولگرایان واقعی هرگز به دشمن فرصت تاخت و تاز نمی‌دهند و اگر ناملایماتی هم از نظام دیده باشند در پاسداری از نظام آماده تقدیم جان نیز هستند و همه جریانات و دارندگان سلیقه‌های سیاسی باید در فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی مراقب باشند که همه چیز طبق وقف اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی پیگیری شود، از مسیر و خطوط کلی اسلام منحرف نشود، اعمال و رفتارشان مورد طمع بیگانگان قرار نگیرد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان افزود: ولایت‌پذیری جریانات و دارندگان سلیقه‌های سیاسی، مانع از پذیرش طرح‌ها و نقشه‌های بیگانگان شود و در مراحل و مواقعی که به اصول و ارزش‌ها خدشه وارد می‌شود احساس تکلیف کرده و خطاکاران را محکوم می‌کنند و در انتخاب روش و سیره‌ها یادمان باشد که هدف وسیله را توجیه نمی‌کند و برای رسیدن به اهداف والا نیز باید از راه‌های صحیح و اصولی و سالم بهره گرفت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *