شمال ما: خبرگزاری شینهوای چین روز یکشنبه اعلام کرد که خطای هدف گیری یک قبضه آتش بار در یک رزمایش و فرود گلوله آن بر روی یک مدرسه، ۱۹۰دانش آموز مدرسه‌ای را زخمی و روانه بیمارستان کرد.

پس از آنکه گلوله های دود زا متعلق به یک آتش بار که امروز در زرمایش و مانور هوایی شلیک شده بودند، بر یک مدرسه دوره راهنمایی شهر تیانشویی استان گانسو فرود آمد، ۱۹۰ دانش آموز این مدرسه مجروح و روانه بیمارستان شدند.

این گزارش حال ۹ تن از دانش آموزان را بسیار وخیم اعلام کرد و افزود: بیش از ۴۰۰ دانش آموز این مدرسه در دود ناشی از این گلوله ها گرفتار شدند که ۱۹۰ دانش آموز دچار مصدومیت ناشی از آن شدند که توسط اورژانس این شهر برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

این گزارش حاکی است، از آنجایی که هیچ یک مقامات مربوطه در دسترس نبودند، شینهوا نتوانست نوع گاز متساعد شده از گلوله ها را که موجب خفگی جزیی و تعریق زیاد دانش آموزان شد، شناسایی و در گزارش خود آن را اعلام کند.

هدف از برگزاری این رزمایش را ایجاد آمادگی دفاعی شهروندان چینی به ویژه در پکن و شانگهای به عنوان مراکز عمده تجاری کشور اعلام کرد و افزود: دولت چین این رزمایش را بیشتر به مناسبت بزرگداشت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم برگزار کرد و از قبل نیز آمادگی لازم را در شهروندان ایجاد کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *