خاموش و روشن کردن مودم، آخرین امید کاربران؛مخابرات گیلان ۰۲۶

شمال ما: در طول روز بسیاری از کاربران اینترنت در گیلان و رشت در طی تماس با شرکت های خدمات اینترنتی نسبت به قطع و وصل گاه و بیگاه اینترنت خود شکایت دارند و معمولا هیچ گونه جواب مشخصی از سوی اپراتورهای این شرکت ها داده نمی شود و بهترین حالت پاسخگویی این است که از کاربران می خواهند با قطع فکس، تلفن، فایروال و مواردی از این قبیل تا حدودی سرعت اینترنت خود را بالا ببرند. دلایلی که بازهم مساله اصلی قطع و وصل های گاه و بیگاه و جان فرسای اینترنت گیلان محسوب نمی شود.

شرکت مخابرات استان گیلان که هر از چند گاهی اخباری مبنی بر افزایش پهنای باند و تقویت بخش های مخابراتی و اینترنتی خود را منتشر می نماید هیچگاه به این خواسته مهم کاربران که از ملزومات حقوق شهروندی است پاسخ نمی دهد که در طول روز تا چه حد باید اینترنت مردم دچار قطع و وصل شود.
در حالی که تعرفه استفاده از اینترنت به مرور در حال افزایش است ظاهرا هیچ گونه اهمیتی نسبت به سرعت استفاده از اینترنت در گیلان و نظارت برخدمات پشتیبانی آن داده نمی شود تا حداقل کاربران اینترنت در قبال این افزایش قیمتها تغییرات و خدمات دهی بهتر را لمس کنند و جالب اینکه در این بین برخی از شرکتهای خصوصی ارایه دهنده اینترنت در استان به تازگی صفحه ای در پورتال خود اضافه کرده اند که نوسان و اختلالات اینترنت را به شرکت مخابرات گیلان منتسب میکند و از بار مسئولیت خود در قبال کاربران شانه خالی می کنند.
قطع و وصل گاه و بیگاه اینترنت در گیلان آن چنان زیاد بوده که گلایه خطیب جمعه رشت را در نماز جمعه ششم آذرماه نیز بر انگیخت.حجت الاسلام عبدالله‌ زاده پاشاکی در این مراسم از مخابرات گیلان خواست تا دقت لازم را داشته ‌باشد و نوسانات اینترنت این استان را برطرف کند. (اینجا بخوانید)
اما ظاهرا مشکلاتی همچون عدم پشتیبانی مناسب، سرعت پایین اینترنت، انحصار در خدمات دهی اینترنتی شبکه های ADSL در برخی مناطق شهر رشت و بلاتکلیفی کاربران، همچنان ادامه دارد و گویی کاربران بی نوا چاره ای جز خاموش و روشن کردن مودم خود و امید به روزهای بهتر خدمات دهی شرکت مخابرات استان گیلان ندارند.

 

منبع: گیل خبر


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *