شهردار لشت‌نشا خبر داد؛ابراهیم خوش فطرت ۰۱۱

شمال ما: شهردار لشت‌نشا از استقبال خوب و چشمگیر مهمانان نوروزی از طبیعت بکر این شهر خبر داد.

ابراهیم خوش‌فطرت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لشت‌نشا، با اشاره به استقبال خوب و چشمگیر مسافران نوروزی از این شهر اظهار کرد: با تشکیل ستاد تسهیلات نوروز در لشت‌نشا برای پذیرایی از مسافران آماده بودیم.

وی با اشاره به اینکه المان شهری را در حد توان با توجه به منابع و اعتباراتی که داشتیم انجام دادیم، تصریح کرد: رنگ‌آمیزی معابر و نصب تابلوهای علائم رانندگی از دیگر اقدام‌های ستاد تسهیلات نوروزی بود.

شهردار لشت‌نشا ایجاد کمپینگ و آلاچیق در پارک این شهر را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و یادآور شد: نصب چادر راهنمای مسافران نوروزی از جمله فعالیت‌ها در استقبال از مسافران نوروزی بوده است.

وی از توزیع سه هزار بروشور گردشگری، مشاهیر علمی، سیاسی، هنری و نمادهای تاریخی شهر لشت‌نشا در نوروز جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: این بروشورها در اختیار گردشگران قرار گرفته است.

خوش‌فطرت با تصریح بر اینکه بودجه شهرداری لشت‌نشا در سال جاری بیش از ۲ میلیارد تومان بسته شده است، تصریح کرد: فهرست این بودجه شامل پروژه‌های عمرانی، پرداخت حقوق پرسنل، هزینه‌های پذیرایی و ماشین‌آلات و… است.

 وی با تصریح بر اینکه به دلیل اوقافی بودن زمین‌های لشت‌نشا امکان سرمایه‌گذاری در این شهر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: برای سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت هتل، پمپ‌بنزین و… آمادگی وجود دارد اما هماهنگی مربوطه باید از طرف مسئولان اوقاف انجام شود.

شهردار لشت‌نشا متذکر شد: آمادگی داریم برای اشخاصی که در بخش صنعت ساختمان فعالیت دارند با مجوز شورای اسلامی شهر اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش فارس، لشت‌نشا در شمال شرقی شهرستان رشت واقع شده و از شمال به دریای خزر، از جنوب به بخش کوچصفهان، از شرق به آستانه‌اشرفیه و از غرب به بخش خشکبیجار محدود می‌شود.

«لشت» به معنای زمین گل‌آلود، خاک سیاه و «نشا» نیز به معنای کشت برنج بوده و قدمت «لشت‌نشا» به دوران سادات‌کیا در گیلان برمی‌گردد و این منطقه از طبیعت بسیار سرسبز و زیبا برخوردار است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *