مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد؛دریای خزر 033

شمال ما:  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان میزان عناصر خطرناک کادمیم و سرب در بافت ماهیان تالاب انزلی خطرناک است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا برجی با اشاره به حجم بالای زباله شهر رشت، فاضلاب‌های شهری و صنعتی و بیمارستانی که همه وارد تالاب انزلی می‌شود، گفت: طبق نمونه‌برداری‌های انجام شده میزان عناصر خطرناکی مثل کادمیم و سرب در بافت ماهیان تالاب انزلی در سطح خطرناکی است.

وی یکی دیگر از مشکلات محیط زیست استان را استفاده از سمومی که حداقل 20 سال است در دنیا منسوخ شده دانست و خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌هایی که در این خصوص و یا تخریب سواحل از سوی محیط زیست تشکیل شده است بیشتر از سازمان‌های متولی آن نظیر آب منطقه‌ای و یا منابع طبیعی است که در واقع اگرچه در جاهایی قانون ما را منع کرده است اما ما خود را محدود نکرده و نسبت به هرگونه تخریب محیط زیست عکس‌العمل نشان می‌دهیم که این امر به جهت حمایت بالای سیستم دادگستری از محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خواستار همکاری بیشتر سیستم قضایی استان درخصوص مجرم شناختن کسانی که اقدام به شروع به شکار کرده‌اند شد تا در این جهت رای صادر شود.

برجی درخصوص مناطقی که تحت مالکیت سازمان‌های دیگر قرار گرفته و آنها توان حفظ و حراست از آن را ندارند، خاطرنشان کرد: این اجازه، با توجه به قانون 690 به اداره محیط زیست جهت حفظ و مدیریت آن داده شود.

وی با بیان اینکه مامورین محیط زیست به عنوان ضابط دادگستری و همکاران سیستم قضایی تلقی می شوند از دادستان‌ها خواست تا در صدور رای و احکام دقت لازم را مبذول کنند زیرا که اثرگذاری یک رای قاضی بیشتر از عمکرد 1000 نفر است.

برجی از همراهی دستگاه قضایی و دادگستری با حفاظت محیط زیست تشکر کرد.

وی اضافه کرد: احکام صادره توسط قضات بر علیه تخریب‌کنندگان محیط زیست نشان‌دهنده حساسیت بالا و جدیت آنان نسبت به مسائل محیط زیست استان است

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *