برشی از کتاب «استاندار آسمانی»انصاری011

شمال ما: «علی اخوین انصاری» استاندار شهید گیلان توجه ویژه ای به نماز اول وقت داشت به طوری که یکبار وقت نماز بدون توجه به تلفن رییس جمهوری وقت (بنی صدر) گفت: وقت نماز است بعدا خودم تماس می گیرم.

«حمیده دانش کاظمی» همسر شهید «علی اخوین انصاری» در کتاب «استاندار آسمانی» درباره این شهید می گوید: یک روز وقت نماز مغرب و عشا تلفن به صدا درآمد به طرف آن رفتم.

اذان از تلویزیون در حال پخش بود و شهید انصاری وضو گرفته و روی سجاده اش نشسته بود تا نماز بخواند.

گوشی را برداشتم، آقایی مودبانه گفت: آقای استاندار تشریف دارند؟

من که انصاری را می دیدم، گفتم: بله اینجا هستند.

وی گفت: آقای رییس جمهور با ایشان کار دارند.

من هم فورا گفتم: علی گوشی را بگیر، آقای بنی صدر با شما کار دارند.

در این اثنا که کمتر از یک دقیقه طول کشید، مرتب به علی می گفتم، آقای رییس جمهور با شما کار دارند، آن طرف صدای آقای بنی صدر را هم می شنیدم.

فورا گفتم: علی آقای رییس جمهور پشت خط هستند، این را بنی صدر هم شنید اما علی حاضر به آمدن پای گوشی تلفن نبود.

با صدای بلند گفت: به آقای رییس جمهور بفرمایید، وقت نماز است ، عجلو بالصلوه قبل الفوت، عجلو به التوبه قبل الموت، بعد از نماز خودم تماس می گیرم.

علی بلافاصله قامت بست و نمازش را شروع کرد، بنی صدر که صدای انصاری را شنیده بود با حالتی عصبانی گفت: بگویید متشکرم و محکم گوشی را سر جایش کوبید.

شهید علی انصاری سوم خرداد سال ۱۳۲۳ در شهرستان رودسر استان گیلان به دنیا آمد و در ۱۵ تیر سال ۱۳۶۰ و در چهارمین روز ماه مبارک رمضان در خیابان لاکانی رشت مورد هجوم ناجوانمردانه منافقان قرار گرفت و به مقام عالی شهادت نائل شد.

به گزارش ایرنا،استانداری استان گیلان آخرین مسوولیت مهندس شهید انصاری بود که در کنار آن، عضو هیات علمی و مسوولیت دانشگاه فنی گیلان را نیز برعهده داشت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *