با ویلاهای بومیان منطقه برخورد نمی‌شود؛گردنه حیران ۰۲۳

افراد با کسب مجوز خلاف قانون عمل می‌کنند، در واقع قانون ابزاری برای تخلف و زمین خواری شده است، طرح هادی که عاملی برای توسعه و رونق روستا‌ها بوده در برخی مناطق مانند گردنه حیران و یا روستای زیارت دستمایه سودجویان قرار گرفته است…

 

 

شمال ما: عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با انتقاد از کمک دستگاه‌ها به رواج زمین‌خواری، گفت: تخریب‌ها در گردنه حیران ادامه دارد و تمامی ویلاهای خوش نشین‌ها تخریب خواهد شد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت ‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت، درتوضیح علل افزایش زمین‌خواری، گفت: پدیده زمین‌خواری گسترش پیدا کرده زیرا برخوردها به پایان کار یعنی زمانی که زمین خواری انجام گرفته محدود شده است؛ متاسفانه دستگاه‌های متولی نه تنها از بروز زمین‌خواری جلوگیری نمی‌کنند بلکه به نوعی کمک‌کننده نیز هستند که در این صورت نمی‌توان با آن مقابله کرد.

قوه قضاییه تنها متولی برخورد با زمین خواری نیست/ قانون ابزاری برای زمین خواری شده است

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه مسئولان امر نظاره‌گر زمین‌خواری شده‌ و تنها قوه قضاییه را متولی جلوگیری از زمین‌خواری می‌دانند به شکلی که در پایان کار اقدام به تخریب کند؛ متاسفانه اقدامی جهت جلوگیری و مقابله با تخلفات زمین‌خواری صورت نمی‌گیرد.

 

استانداری‌ها در زمین‌خواری سهیم هستند/ قانون ابزاری برای تخلف و زمین خواری شده است

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های مرتبط با زمین مانند استانداری‌ها در زمین خواری سهیم هستند، گفت: افراد با کسب مجوز خلاف قانون عمل می‌کنند، در واقع قانون ابزاری برای تخلف و زمین خواری شده است، طرح هادی که عاملی برای توسعه و رونق روستا‌ها بوده در برخی مناطق مانند گردنه حیران و یا روستای زیارت دستمایه سودجویان قرار گرفته است.

کمیسیون ماده ۵ و ۱۳ بی‌جهت تغییر کاربری ندهند

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه پیشگیری از تخلف مهم‌ترین عامل جلوگیری از زمین‌خواری است، افزود: کمیسیون‌های ماده ۵ و ۱۳ آیین نامه اجرایی احداث بنا، در خارج از محدوده قانونی و حریم شهر‌ها بی‌جهت تغییر کاربری ندهند، این دو کمیسیون نباید با رابطه اداره شوند، متاسفانه بسیاری از مسئولان مربوطه خود زمین خوار هستند.
ویلاهای خوش نشینان در گردنه حیران تخریب می‌شود

وی با اشاره به زمین خواری در گردنه حیران، گفت: تعداد زیادی از زمین خواران گردنه حیران دارای مشاغل مرتبط با زمین هستند که اخیرا ۱۱ واحد تخریب شده است، برای این منظور درخواست گزارش مجدد کرده‌ایم که بعد از ارائه آن برخورد‌ها ادامه خواهد داشت، البته با کسانی که محلی و بومی منطقه هستند برخورد نمی‌شود اما کسانی که ویلای خوش نشینی ساختند تخریب خواهد شد.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: در استان‌های شمالی نیز اگر مواردی گزارش شود ورود پیدا خواهیم کرد، در خصوص روستای زیارت نیز قرار است گزارشی به ما ابلاغ شود، در حقیقت مجلس تا جایی که قانون برایش تعریف کرده باشد، با مسئله زمین خواری برخورد می‌کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *