عضو شورای اسلامی شهر رشت:فاطمه شیرزاد 031

شمال ما: کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: ۱۰میلیارد تومان از اعتبار دولتی برای ساماندهی رودخانه‌های رشت به سازمان پسماند شهرداری اختصاص یافت.

 

به گزارش ایسنا، فاطمه شیرزاد در هشتاد و نهمین نشست کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی را به همه‌ی تلاشگران سختکوش روابط عمومی از جمله روابط عمومی شورا و شهرداری گفت :روابط عمومی‌ها نقشی مهم و تاثیرگذاری در انتقال اخبار و اطلاعات به شهروندان دارند و من امیدوارم همه‌ی این عزیزان در انتقال شفاف، مناسب و به موقع اخبار به مردم موفق و سربلند باشند.

وی همچنین صعود تیم ریشه‌دار سپیدرود به لیگ دسته‌ی اول فوتبال کشور را تبریک گفت و خاطر نشان کرد: این موفقیت گامی موثر برای توسعه و پیشرفت شهر رشت به عنوان مرکز استان است و انگیزه‌های همگان را افزایش می‌دهد..

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت سپس به «روز ملی جمعیت» اشاره کرد و گفت: این موضوع از تاکیدات مقام معظم رهبری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

شیرزاد مساله‌ی پرداخت نشدن حقوق فروردین ماه پاکبانان،کارگران فضای سبز و آتش‌نشانان را مورد تاکید قرار داد و خواستار پرداخت به موقع این معوقات شد.

وی متذکرشد: از شهردار رشت می‌خواهیم تا این معوقات پرداخت نشده جلوی پرداختیهای دیگر را بگیرند و از مدیران مناطق شهرداری هم می‌خواهیم تا تلاش بیشتری کنند تا نخستین پرداختی آنها حقوق پاکبانان و کارگران فضای سبز باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر همچنین با بیان اینکه مرکز دفن زباله‌ی سراوان وضعیت نامناسب و بحرانی دارد، گفت: شیرابه‌های زباله‌های لندفیل سراوان، آسیبهای جدی به محیط زیست و سلامتی شهروندان وارد می‌کند به همین دلیل باید همگان کمک کنند تا اقدامات اساسی در این زمینه انجام شود.

شیرزاد همچنین تاکید کرد:با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی درست ما می‌توانیم کاهش تولید زباله را در شهر دنبال کنیم همچنین موضوع تفکیک زباله از مبدا را با آموزش شهروندان جدیتر دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش از دوران کودکی تأثیرگذار می‌شود، گفت: من ضمن تاکید بر موضوع آموزش امیدواریم سازمان مدیریت پسماندها ردیفی مشخص برای این موضوع در بودجه‌ی خود لحاظ کند ضمن اینکه آموزشهابایستی در مهدکودکها و مدارس در دستور کار قرار گیرد.

شیرزاد همچنین تاکید کرد: با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی درست ما می‌توانیم کاهش تولید زباله را در شهر دنبال کنیم همچنین موضوع تفکیک زباله از مبدا را با آموزش شهروندان جدیتری دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش از دوران کودکی تأثیرگذار می‌شود، گفت: من ضمن تاکیدبر موضوع آموزش امیدواریم سازمان مدیریت پسماندها ردیفی مشخص برای این موضوع در بودجه‌ی خود لحاظ کند ضمن اینکه آموزش‌هابایستی در مهدکودکها و مدارس در دستور کار قرار گیرد.

شیرزاد همچنین از راه‌اندازی تالار گفتمان شهر سالم در کمپ عینک خبر داد و گفت: این تالار «هفته‌ی‌ سلامت» امسال به بهره‌برداری رساندیم و افتتاح این تالار می‌تواند گامی مهم برای توسعه‌ی پایدار شهر باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر به حق‌نظارت سازمانها از جمله سازمان مدیریت پسماندها اشاره کرد و با تاکید بر اینکه سازمان پسماندها بایستی کانکس‌هایی که در شهربرای جمع‌آوری پسماند خشک وجود دارد را افزایش دهد از پرداخت هدایا و بسته‌های تشویقی آموزشی به شهروندان در این کانکس‌ها خبر داد.

بودجه‌ی سازمان مدیریت پسماند هفت میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان است

عاطفی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت گفت: بودجه‌ی این سازمان در سال ۱۳۹۵ حدود هفت میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان است که  در آیتم‌های درآمدی ناشی از فروش مواد، حاصل از خدمات، حاصل از جرائم و تخلفات و کمکها و اعانات تقسیم بندی می‌شود و هزینه‌های سازمان هم هزینه‌های جاری، هزینه‌های پرسنلی، هزینه‌های اداری، هزینه‌های سرمایه‌‌یی، هزینه‌های انتقالی و… است که امسال هزینه‌های پرسنلی به بودجه‌ی سازمان افزوده شده و چیزی حدود دو میلیارد و۲۷۹ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه اعتبارات جاری سازمان از کل بودجه ۳۸ درصد است، افزود: از این مقدار ۷۹ درصد مربوط به هزینه‌های پرسنلی ما است و ۱۶ درصد مربوط اعتبارات جاری و اداری می‌شود و اعتبارات عمرانی هم  ۶۲ درصدخواهد بود.

وی ادامه داد: باید دفنگاه زباله‌ی سراوان را امسال به خوبی مدیریت کنیم و با خرید یک دستگاه کمپکتور برای دفنگاه سراوان در کنار همه‌ی مباحث مربوط به نگهداری این موضوع را نیز دنبال نماییم و مباحثی چون توسعه‌ی کود آلی و… را نیز پیگیری کنیم .

عاطفی افزود: جای خوشحالیست که توانستیم مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از سهم شهرداری در زمینه‌ی ساماندهی رودخانه‌های رشت را بگیریم و باید از اعتبارات دیگر هم برای ساماندهی رودخانه‌های رشت بهره ببریم.

وی همچنین از ساماندهی نخاله‌های ساختمانی خبر داد و با توجه به اینکه بافت رشت بافتی فرسوده است، گفت: تخریب و ساخت و ساز در این بافت فرسوده، معضلی محیط زیستی به عنوان نخاله‌های ساختمانی را نیز به دنبال دارد که تاکنون در این زمینه برنامه‌ی خاصی پیگیری نشده است و امیدواریم  امسال برنامه‌یی اجرایی در این زمینه  اجرا کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشتاضافه کرد: مناطق شهرداری هم‌اکنون حدود ۶۵۰ میلیون تومان به سازمان مدیریت پسماند بدهی دارند.

وی افزود: امسال برای مدیریت هر چه بهتر پسماندهای خشک ساماندهی گاریچی‌های دوره‌گرد و نخاله‌های ساختمانی را در دستور کار سازمان قرار دادیم که تا حدودی هم این کارها پیش رفته است.

به گزارش ایسنا، در نهایت پس از بحث و بررسی در زمینه‌ی بودجه‌ی سازمان مدیریت پسماندها قرار شد از ردیف هزینه‌های عمرانی در زمینه‌ی نگهداری و تعمیرات ماشین‌آلات سنگین ۱۰۰ میلیون تومان کم شود و از ردیف هزینه‌های خرید ماشین‌الات حمل و دفن زباله نیز ۲۰۰ میلیون تومان کم شده و به موضوع آموزش به عنوان یک آیتم جدید اضافه شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *